Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd LPP rezygnuje z wynagrodzenia na czas kryzysu

12
Podziel się

Warszawa, 31.03.2020 (ISBnews) - Członkowie zarządu LPP, w zawiązku z obecną sytuacją gospodarczą i trudnymi do oszacowania skutkami kryzysu, do odwołania obniżają swoje wynagrodzenie do symbolicznej kwoty 1 zł, poinformowała spółka. 

Zarząd LPP rezygnuje z wynagrodzenia na czas kryzysu
bEqESSFx

"Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu, dlatego jako zarząd firmy zapewniającej zatrudnienie 25 000 pracowników w kilkudziesięciu krajach robimy wszystko, aby zachować płynność finansową, a tym samym zapewnić firmie możliwość zachowania miejsc pracy zarówno w centrali, jak i w sieci sprzedaży. Wpływ epidemii koronawirusa na całą gospodarkę, a w szczególności na rynek pracy jest nieunikniony. Chcąc uniknąć najgorszych scenariuszy, musimy szybko i elastycznie reagować na to, co przynoszą kolejne dni. Obniżenie wynagrodzenia wszystkich członków zarządu obowiązywać będzie zatem do momentu, aż sytuacja będzie bezpieczna, a skutki recesji z jaką mamy w tej chwili do czynienia przewidywalne i możliwe do wyeliminowania" - powiedział wiceprezes Przemysław Lutkiewicz, cytowany w komunikacie.

Ograniczenie wynagrodzenia władz firmy to nie jedyne działanie podjęte w ostatnich dniach. Zarząd LPP, uchwałą z dn. 30 marca 2020 r. zarekomendował radzie nadzorczej niewypłacanie dywidendy za rok finansowy zakończony 31 stycznia 2020 r. Wcześniej spółka podjęła też decyzję o wstrzymaniu inwestycji w projekty informatyczne, które nie są niezbędne dla funkcjonowania firmy oraz w rozbudowę centrali w Gdańsku, podano także.

"Mimo wciąż niepewnej sytuacji, firma jednocześnie nie zaprzestaje działań mających na celu wsparcie w walce z epidemią placówek medycznych i opiekuńczych. W pierwszej linii pomoc kierowana jest do potrzebujących ośrodków z Pomorza i Małopolski" - czytamy także.

bEqESSFz

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

bEqESSGa
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
Żart
rok temu
Odbija sobie w Bangladeszu.
lotnik
rok temu
Możecie pisać co chcecie ale pokazali klasę, czemu inne firmy tego nie robią?
vik
rok temu
Ciekawe ile innych zarządów będzie miało odwagę tak postąpić. Duży szacunek za to.
bEqESSGb
Mongomery
rok temu
Zachowane godne podziwu i naśladowania, decyzja godna prawdziwych liderów
sink
rok temu
Brawo pomyśleli w pierwszej kolejności o firmie nie o sobie, na pewno pomoże to łatwiej przejść przez kryzys i ochroni część miejsc pracy.