Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
24.02.2020 10:53

Zarządca Grupy Piotr i Paweł liczy na poparcie propozycji układowej

Zarządca sanacyjny spółek z Grupy Piotr i Paweł stwierdził, że doszło do realizacji wszystkich założeń działań sanacyjnych, przy czym niektóre z nich uległy zmianie w związku z pozyskaniem inwestora branżowego, podczas zgromadzenia wierzycieli spółek z Grupy Piotr i Paweł i liczy na poparcie propozycji układowej, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedstawiona i dokładnie omówiona oraz uzasadniona została propozycja układowa złożona przez spółkę. Podkreślono, że wobec jasnego i stanowczego stanowiska inwestora oraz wobec obecnej sytuacji finansowej spółek nie jest możliwe uzyskanie wyższego poziomu spłat, aniżeli proponowane. Przedstawiłem opinie o możliwości wykonania układu wedle propozycji dłużnika i pozytywnie zaopiniowałem te propozycje" - powiedział prezes ZFR S.A. jako zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł dr Patryk Filipiak, cytowany w komunikacie.

"Najmniejsi wierzyciele, w szczególności firmy rodzinne, otrzymali pełną stuprocentową spłatę i poparli układ. Natomiast kluczowi wierzyciele reprezentujący największy kapitał wierzytelności otrzymali istotnie wyższą spłatę niż pozostali. Dlatego jestem spokojny o wynik głosowania - przewidując wysokie poparcie dla propozycji dłużnika. Wykonanie układów doprowadzi do spłaty wierzycieli w znacznie wyższym stopniu niż w przypadku podziału środków w upadłości. Podkreślam raz jeszcze, że dłużnik nie posiada obecnie możliwości dokonania spłaty z własnych środków. Nie ma również żadnych perspektyw, aby w braku wsparcia inwestora w ciągu najbliższych lat udało się spółce osiągnąć jakiekolwiek zyski z działalności gospodarczej - z których część mogłaby być przeznaczona dla wierzycieli. Według informacji i dokumentów przekazanych Zarządcy dłużnik zabezpieczył odpowiednie środki w celu przekazania ich wierzycielom. Środki te zostały zabezpieczone na podstawie trzech umów o finansowanie warunkowanych prawomocnym
zatwierdzeniem układu. Bez układu - tych środków nie będzie. Ze względu na fakt, że zaproponowane układy mają zostać wykonany ze środków dłużnika pochodzących od inwestora - ewentualna zmiana propozycji lub przedłożenie innych propozycji niż złożone przez dłużnika oceniam jako niecelowe i nieefektywne. Układ w innej treści niż zaproponowany nie mógłby zostać wykonany przez spółkę i nie zostałby sfinansowany przez inwestora" - dodał Filipiak.

Sędzia odroczył zgromadzenie do dnia 2 marca i stwierdził, że postanowienie w przedmiocie stwierdzenia przyjęcia układu zostanie wydane na odroczonym zgromadzeniu.

W połowie lutego br. zarządca sanacyjny spółek z Grupy Piotr i Paweł poznał propozycje układowe złożone w sądzie przez dłużne spółki, jak również planowany sposób finansowania i wykonania układów po ich przegłosowaniu przez wierzycieli. Na zgromadzeniu wierzycieli pozytywnie zaopiniuje złożone propozycje układowe. Wykonanie zaproponowanych układów doprowadzi do spłaty wierzycieli w znacznie wyższym stopniu niż w przypadku podziału środków w upadłości.

Sędzia - komisarz zatwierdził w styczniu spisy wierzytelności i plany restrukturyzacyjne w ramach postępowania sanacyjnego w trzech spółkach z grupy Piotr i Paweł. Sędzia wyznaczył także terminy zgromadzenia wierzycieli dla wszystkich trzech spółek na 21 lutego 2020 r. w Poznaniu.

Na początku grudnia ub. r. Grupa Piotr i Paweł złożyła zaktualizowane plany restrukturyzacyjne, które uwzględniają inwestycję dokonaną przez Spar Group.

16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2020

CiekawskiSzkoda, że tu jest tylko oświadczenie zarządcy a nie ma opinii wierzycieli na temat oddania im tylko 10% wierzytelności. Szkoda też, że nie ma relacji … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)