Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Zbigniew Jagiełło ma nową pracę. Został członkiem rady nadzorczej

17
Podziel się:

Zbigniew Jagiełło, który w poniedziałek przestał być prezesem PKO BP, został powołany do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności mobilnych Blik. Jagiełło jest pomysłodawcą i współtwórcą Blika.

Zbigniew Jagiełło ma nową pracę. Został członkiem rady nadzorczej
Zbigniew Jagiełło ma nową pracę. Został członkiem rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności. (East News, JACEK DOMINSKI)

Rada nadzorcza składa się z przedstawicieli 6 banków założycieli Polskiego Standardu Płatności (PSP) oraz Mastecarda - udziałowców spółki. Obecnie do tego grona dołączył - jako niezależny członek i ekspert - Zbigniew Jagiełło.

- Rada nadzorcza aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem BLIK-a - systemu płatności mobilnych unikalnego na skalę świata. Dołączenie do składu rady Zbigniewa Jagiełły to poważne wsparcie – powiedział prezes Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP.

- Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju systemu oraz jego ekspansji zagranicznej – dodał.

Zobacz także: Pensja minimalna 2022. Jest postulat rewolucji

Zbigniew Jagiełło był prezesem PKO BP przez ponad dekadę. 11 maja złożył rezygnację, bez podania przyczyny. Oficjalnie zakończył pracę w poniedziałek 7 czerwca. Jego miejsce zajął Jan Emeryk Rościszewski, jeden z dotychczasowych wiceprezesów.

Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

Z Blika mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, Nest Banku, Banku Pocztowego i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, w Banku BPS i bankach spółdzielczych Grupy BPS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(17)
Anna
3 lata temu
Nie ważne, że PKO BP zapędził w kozi róg dając niby kredyty frankowe i teraz bank będzie notował wielomilionowe straty. Ważne aby pensja się zgadzała na koncie. I jak to bywa w obecnej władzy, miejsce w radzie nadzorczej się znalazło. Szkoda tylko Jareczkowi, że jago dwóch wierz nie zdążył jegomość skredytować.
miszek3
3 lata temu
Przeczytaj listę udziałowców - to nie jest państwowa spółka i mogą zatrudniać kogo chcą.
ciociaklocia
3 lata temu
mój mąż z zawodu jest dyrektorem !!!
Bycie prezese...
3 lata temu
To taki zawod
wert
3 lata temu
od jednego źródełka do drugiego. A może zakaz pracy w państwowych spółkach, w radach nadzorczych dla tych, byli już raz zatrudnieni na takich stanowiskach? Jak chcą to do prywaciarza niech idą, a nie zarabiają krocie nic nie robiąc z moich podatków. Mnie się tylko okłada opłatami, podatkami, karami, cłami żeby im było lepiej. A mnie Morawiecki każe za miskę ryżu pracować.