Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ZBP: W bankach złożono 1,1 mln wniosków w ramach tzw. moratorium pozaustawowego

1
Podziel się

Osoby prywatne i przedsiębiorcy złożyli w bankach łącznie ponad 1,1 mln wniosków o zawieszenie płatności rat w ramach tzw. moratorium pozaustawowego, poinformował prezes Związku Banków Polskich (ZBP) Krzysztof Pietraszkiewicz.

ZBP: W bankach złożono 1,1 mln wniosków w ramach tzw. moratorium pozaustawowego
(Adobe Stock)
bErMYROZ

"Do tej pory z moratorium skorzystało ponad 1 mln osób i ponad 110 tys. przedsiębiorców" - powiedział Pietraszkiewicz w trakcie konferencji "Instrumenty wsparcia dla polskich przedsiębiorców w dobie COVID-19".

Zaznaczył, że liczba wniosków o moratorium kredytowe od wielu tygodni systematycznie spada i dochodzi dzisiaj co najwyżej do kilkudziesięciu tygodniowo w poszczególnych bankach.

16 marca br. ZBP poinformował, że banki podejmują działania, które służą wprowadzeniu możliwie uproszczonych i odformalizowanych działań pomocowych dla osób oraz przedsiębiorstw będących kredytobiorcami i znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią koronawirusa i COVID-19. Banki zaproponowały odroczenie (zawieszenie) spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych przez okres do 3 miesięcy i automatyczne wydłużenie o ten sam okres łącznego okresu spłaty kredytu pod warunkiem przedłużenia okresu obowiązywania zabezpieczenia spłaty kredytu. Ułatwienia dotyczą kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych, kredytów dla przedsiębiorców i polegają m.in. na szybkim rozpatrywaniu wniosków tych klientów, którzy uzasadnią konieczność odroczenia (zawieszenia) spłaty kredytu ich sytuacją finansową spowodowaną pandemią koronawirusa.

bErMYRPC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
bagnet na vou...
rok temu
Dał nam przykład gen. dywizji Kazimierz Fabrycy, jak zwyciężać mamy.