Notowania

rynek spożywczy
23.09.2019 14:12

ZM Henryk Kania do przejęcia. Cedrob złożył wniosek do UOKiK

Wniosek w sprawie przejęcia Zakładów Mięsnych Henryk Kania trafił już do UOKiK. Jeśli urzędnicy dadzą zielone światło, już październiku może zostać wznowiona produkcja w kilku zakładach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Niechciał stoi na czele UOKiK. (Fot: Wlodzimierz Wasyluk,Marek Niechciał)

Cedrob w dokumencie złożonym do UOKiK wnioskuje o zgodę na koncentrację polegającą na zakupie części mienia ZM Henryk Kania. Umowy ma mieć charakter dzierżawy.

Nie znamy szczegółów wniosku, ale już wcześniej Cedrob podawał, że odbudowanie marki może pochłonąć ponad 250 mln zł.

Według planu wznowienie produkcji w zakładach przetwórczych ZM Henryk Kania ma mieć miejsce na początku października. Dotyczyłoby to zakładów w Goczałkowicach, Pszczynie i Mokrsku. W pierwszym etapie planowane jest osiągnięcie produkcji na poziomie 1 200 ton miesięcznie.

Polacy są za biedni, więc produkuje się u nas jedzenie gorsze niż na zachodzie

Docelowo, po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego, zakłady te mają produkować 4 tys. ton miesięcznie. Łącznie z Zakładami Mięsnymi Silesia, które już osiągnęły poziom 4 tys. ton i cały czas się rozwijają, Cedrob planuje mieć udział w rynku przetwórczym na poziomie 8-10 tys. ton miesięcznie w perspektywie 5-ciu lat i nie wyklucza dalszego rozwoju.

Grupa Cedrob jest liderem rynku produkcji drobiu oraz wiodącym producentem trzody chlewnej w Polsce. W 100 proc. kontrolowana jest przez polski kapitał. Dwa lata temu poprzez przejęcie Zakładów Mięsnych Silesia Cedrob rozpoczął proces konsolidacji przetwórstwa mięsnego w grupie i dziś jest lokowany w pierwszej piątce tego segmentu rynkowego w Polsce.

Po przeprowadzeniu procesu restrukturyzacyjnego i włączeniu przedsiębiorstwa ZM Henryk Kania w swoje struktury, Cedrob będzie niekwestionowanym numerem trzy na rynku sprzedaży wędlin i przetworów z mięsa.

W 2018 roku Zakłady Mięsne Henryk Kania sprzedały towar, za który zainkasowały 1,14 mld zł przychodów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2019

CodajekonstytucjaUkład zamknięty i wszystko jasne

Rozwiń komentarze (1)