Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znana w Polsce marka pójdzie pod młotek. Chcą ją przejąć Francuzi

9
Podziel się:

Iliad Purple, spółka zależna Iliad, francuskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych, chce kupić Play Communications. Po transakcji Iliad będzie szóstym największym operatorem telekomunikacyjnym w Europie.

Znana w Polsce marka pójdzie pod młotek. Chcą ją przejąć Francuzi
Salon sieci Play. (Materiały prasowe)
bFehsgyJ

lliad Purple wzywa do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. pozostających w obrocie akcji w Play Communications - podał Play. Iliad poinformował, że cena w wezwaniu wynosi 39 zł za akcję.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 19 października i potrwają do 17 listopada.

Play podał w poniedziałek, że 10 sierpnia 2020 roku Rada Dyrektorów spółki otrzymała od Iliad wstępną niewiążącą ofertę w związku z potencjalną transakcją nabycia 100 proc. pozostających w obrocie akcji w spółce w drodze wezwania.

bFehsgyL
Zobacz także: Marki na wojnie z galeriami handlowymi. "Niektórzy chcieli wykorzystać sytuację"

Iliad działa na rynku francuskim i włoskim. Po transakcji Iliad będzie szóstym największym operatorem telekomunikacyjnym w Europie, będzie miał 41 mln klientów.

Play podkreśla, że negocjacje są na wczesnym etapie, a ich wynik nie jest pewny. W piątek na zamknięciu kurs Play na warszawskiej GPW wynosił 28 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFehsgzm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
fdew
rok temu
SLD sprzedało telekomunikację Kulczykowi a ten odsprzedał 2 razy drożej Orange. Takie wałki to za POstKOmuny.
ja
rok temu
Na naszej giełdzie spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat w porównaniu z USA to drepczemy w miejscu. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli itp. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
xxx
rok temu
Przecież Play nie jest Polski czemu kłamiecie ????????? Play – sieć telefonii komórkowej w Polsce działająca od 2007; operatorem sieci jest P4 Sp. z o.o. (do 2005 Netia Mobile), należąca do Play Communications zarejestrowanego w Luksemburgu[2], kontrolowanego przez islandzko–brytyjską spółkę Novator Partners i grecką Tollerton
bFehsgzn
wow
rok temu
orange spada na bruk okolice łukowa brak zasięgu jedna kreska setki reklamacji złożonych do salanu jak i do konsultantów nic sie nie dzieje od miesięcy czekaja tylko na zapłac
krakus
rok temu
W takim razie nie sprzedawaj swoich akcji play :).