Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZUE: Zwiększy się udział infrastruktury miejskiej w portfelu grupy do końca 2020

0
Podziel się:

ZUE stawia na rozwój infrastruktury miejskiej, w tym roku grupa liczy na podpisanie w tym segmencie co najmniej trzech kontraktów o wartości blisko 500 mln zł netto, poinformował prezes Wiesław Nowak.

ZUE: Zwiększy się udział infrastruktury miejskiej w portfelu grupy do końca 2020
bEDlXaut

"Liczymy w tym roku na umowy w Olsztynie, Grudziądzu i Szczecinie, gdzie złożyliśmy najkorzystniejsze oferty w przetargach. Z naszych informacji wynika, że jeszcze kilka przetargów na rynku infrastruktury miejskiej będzie ogłoszonych, gdzie też będziemy brać udział. Intensywnie poszerzyliśmy ofertowanie na tym rynku, kładziemy na ten segment duży nacisk, co nie znaczy, że chcemy się ograniczać na rynku infrastruktury kolejowej" - powiedział Nowak podczas wideokonferencji.

Oferta złożona przez ZUE w Olsztynie ma wartość 310,8 mln zł netto, w Grudziądzu 47,7 mln zł netto, a w Szczecinie 141,8 mln zł netto.

Prezes ZUE podkreślił, że nie widzi spowolnienia na rynku infrastruktury miejskiej.

bEDlXauv

"Samorządy sygnalizują wprawdzie mniejsze możliwości inwestycyjne, ale przetargi nie są odwoływane. Wszystkie postępowania, którymi byliśmy zainteresowani, zostały ogłoszone, choć część jest powtarzana ze względu na przekroczenie budżetu zamawiających" - powiedział.

"Bierzemy również udział w czterech postępowaniach kolejowych, będziemy ofertować wszystkie duże zadania w tym segmencie, ale jest ich już niewiele. Dobrze by było jak najszybciej uruchomić zadania z nowej perspektywy finansowej, żeby uniknąć dołka inwestycyjnego, który miał miejsce w przypadku kończącej się perspektywy finansowej" - dodał.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 996 mln zł w 2019 r.

bEDlXauW
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)