Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.08.2020 11:38

ZUS: Dotychczas aktywowano 500 tys. bonów turystycznych na kwotę 429 mln zł

Dotychczas aktywowano 500 tys. bonów turystycznych na łączną kwotę 429 mln zł, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Beneficjenci wykonali 50 tys. płatności bonami na łączną kwotę 36 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Liczba aktywowanych na #PUE #ZUS #Bon Turystyczny przekroczyła 500 tys. Ich łączna wartość to 429 mln zł" - podał ZUS na swoim koncie na Twitterze.

Bon można aktywować Na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) od 1 sierpnia.

Do skorzystania z bonu turystycznego na turystycznego uprawnionych jest około 6,5 mln beneficjentów świadczenia 500+, dzieci rodziców pobierających świadczenia opiekuńcze zagranicą oraz wszyscy, którzy nabędą takie prawo do 31 grudnia 2021 roku. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje świadczenie dodatkowe w wysokości 500 zł.

"Beneficjenci wykonali 50 tys. płatności bonami na łączną kwotę 36 mln zł" - podano także.

Na PUE ZUS od dwóch tygodni mogą rejestrować się także przedsiębiorcy turystyczni, którzy będą przyjmować płatności bonem. Chodzi o firmy lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski,

Lista podmiotów, uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu znajduje się na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Bonem można płacić do 31 marca 2022 r., ale z usługi będzie można korzystać także po tej dacie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2020

WojtekA kiedy talony na samochody jak w PRL ? Bo by mi się przydało jakie fajne auro za darmo a czemu nie mam talony jak w czasach kiedy obecni włodarze z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)