Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

ZUS: Dotychczas aktywowano ok. 716,6 tys. bonów turystycznych

2
Podziel się:

Dotychczas aktywowano 716,6 tys. bonów turystycznych, co stanowi 17% wszystkich bonów w systemie, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Beneficjenci zrealizowali 143 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 100 mln zł.

ZUS: Dotychczas aktywowano ok. 716,6 tys. bonów turystycznych
(WP)
bECRZirV

"Beneficjenci aktywowali już ponad 716 tys. #BonTurystyczny. To przeszło 17% z przygotowanych 4 mln bonów" - podał ZUS na swoim koncie na Twitterze.

Największy odsetek bonów, przypadających na mieszkańców województwa aktywowano w woj. śląskim - 21,3%, dolnośląskim - 19,5% oraz w woj. lubuskim - 17,8%. Najmniejszy w woj. lubelskim - 13,1%.

Łącznie zrealizowano ponad 143 tys. transakcji za pomocą bonu na łączną kwotę ponad 100 mln zł, podano także

bECRZirX

Bon można aktywować Na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) od 1 sierpnia.

Do skorzystania z bonu turystycznego na turystycznego uprawnionych jest około 6,5 mln beneficjentów świadczenia 500+, dzieci rodziców pobierających świadczenia opiekuńcze zagranicą oraz wszyscy, którzy nabędą takie prawo do 31 grudnia 2021 roku. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje świadczenie dodatkowe w wysokości 500 zł.

Na PUE ZUS od dwóch tygodni mogą rejestrować się także przedsiębiorcy turystyczni, którzy będą przyjmować płatności bonem. Chodzi o firmy lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski,

Lista podmiotów, uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu znajduje się na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

bECRZisd

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Bonem można płacić do 31 marca 2022 r., ale z usługi będzie można korzystać także po tej dacie.

bECRZisy
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Rtu
rok temu
Od 5 dni jesteśmy w hotelu z dzieciakami od 5 dni personel nie może zalogować się do ZUS żeby móc nas rozliczyć wszyscy chodzą źli nie ma co się dziwić..
Art
rok temu
Od 5 dni jesteśmy w hotelu z dzieciakami od 5 dni personel nie może zalogować się do ZUS żeby móc nas rozliczyć wszyscy chodzą źli nie ma co się dziwić..