Notowania

energetyka
26.02.2020 14:12

Zyska z MK: Liczba prosumentów przekroczyła 160 tys.

Liczba prosumentów w Polsce przekroczyła 160 tys., a moc zainstalowana prosumenckich źródeł energii to niemal 1 000 MW, poinformował wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obecnie liczba prosumentów przekroczyła 160 tys., zaś moc zainstalowana tych źródeł zbliża się do 1 000 MW. Współpraca pomp ciepła z fotowoltaiką jest w Polsce coraz powszechniejsza, w dużej mierze dzięki prosumenckiemu systemowi rozliczeń. Może stać się ona głównym orężem w walce z niską emisją" - powiedział Zyska, cytowany w komunikacie.

Wiceminister zwrócił także uwagę na synergię pomiędzy poprawą efektywności energetycznej w budynkach a wzrostem wykorzystania ciepła z OZE w ciepłownictwie, a w szczególności w ogrzewnictwie.

"Do kluczowych działań, które już zostały wprowadzone i których celem jest poprawa jakości powietrza są program 'Mój Prąd' - proste rozwiązanie, które dzięki sprawnej realizacji osiągnęło wielki sukces oraz program 'Czyste Powietrze'. Właśnie jesteśmy w przededniu ogłoszenia nowej edycji tego programu w uproszczonej, bardziej przyjaznej dla beneficjentów wersji" - dodał.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2020

gośćto wyngla już nie kupujemy?

Rozwiń komentarze (1)