Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

100 Rosomaków dla Ukrainy. Morawiecki: Polska dostarczycielem bezpieczeństwa

Podziel się:

- Przywożę zamówienie, które dostałem od premiera Ukrainy na 100 Rosomaków, które będą tutaj produkowane - mówił Mateusz Morawiecki w zakładach Rosomak w Siemianowicach Śląskich. - Polska staje się dziś dostarczycielem bezpieczeństwa - mówił premier.

100 Rosomaków dla Ukrainy. Morawiecki: Polska dostarczycielem bezpieczeństwa
Siemianowice Śląskie, 01.04.2023. Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w zakładach Rosomak S.A. w Siemianowicach Śląskich, 1 bm. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją transporterów opancerzonych. (ad) PAP/Zbigniew Meissner (PAP, PAP/Zbigniew Meissner)

- Od wielu miesięcy zabiegaliśmy o środki z Unii Europejskiej na zakup i produkcję broni w Polsce. Teraz otrzymujemy kolejne zamówienia na 100 Rosomaków - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w Siemianowicach Śląskich.

Jak podkreślił, Ukraina dzisiaj jest barykadą do wolnego świata. To także bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.

- Przeznaczamy na zakupy sprzętu wojskowego miliardy złotych z polskiego budżetu. W tym roku przeznaczamy od 3 do 4 proc. PKB. To największe do tej pory w historii kraju wydatki na zbrojenia – bo bezpieczeństwo to nasz priorytet - zaznaczał premier.

Jak podkreślił, Polska staje się dziś dostarczycielem bezpieczeństwa dla innych. Putin chciał osłabić NATO. Sojusz został umocniony siłą wszystkich - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl