Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

11. TAURON Festiwal Biegowy od 2 października w Krynicy-Zdroju

Podziel się:

Do biura zawodów tylko w pełni zdrowia, w maseczce i z oświadczeniem

11. TAURON Festiwal Biegowy od 2 października w Krynicy-Zdroju
11. TAURON Festiwal Biegowy od 2 października w Krynicy-Zdroju (Materiały prasowe)

Informacja prasowa

Pandemia COVID-19 i wprowadzone restrykcje sanitarno-epidemiologiczne mają bezpośredni wpływ na logistykę 11. TAURON Festiwalu Biegowego. Celem wprowadzonych działań jest zminimalizowanie ryzyka zakażeń koronawirusem podczas imprezy.

Do udziału w biegach festiwalowych organizatorzy zapraszają wyłacznie osoby, u których nie występuje gorączka, kaszel czy problemy z oddychaniem. Osoby dotknięte tymi problemami, powinny zostać w domach i poinformować odpowiednie służby o swoich dolegliwościach.

W przypadku wystąpienia takich objawów w czasie trwania Festiwalu, Uczestnik jest zobowiązany jest udać się niezwłocznie do punktu medycznego i poinformować personel o zaobserwowanych dolegliwościach.
Przed wejściem do miasteczka biegowego Festiwalu Uczestnik musi dokonać dezynfekcji rąk. Podczas przebywania w miasteczku, z wyłączeniem trasy w trakcie rywalizacji sportowej, należy zakrywać usta i nos. Zaleca się także stosowanie rękawiczek.

Należy także zachować dystans społeczny 1,5 m oraz unikać dotykania twarzy i oczu. Zawodnicy będą startować w grupach do 250 osób, zgodnie z procedurą wskazaną w regulaminach szczegółowych konkurencji. Do momentu przekroczenia linii startu a także po przekroczeniu linii mety Uczestnik jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa.

Medale będą wręczane na mecie „do ręki”. W biegach, w których przewidziane są punkty odżywcze i wodopoje, artykuły i woda będą podawane w hermetycznych opakowaniach. W miasteczku festiwalowym nie będzie szatni i pryszniców. Toalety będą poddawane regularnej dezynfekcji.

Każdy z zawodników będzie musiał podpisać standardowe oświadczenie o stanie zdrowia. Jego brak uniemożliwi start w zawodach.

Sponsorem tytularnym imprezy jest TAURON Polska Energia SA.* Partnerami imprezy są* m.in.: PKN Orlen, Małopolska, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral, Uzdrowisko Żegiestów, UNITOP, Koleje Małopolskie, Muszynianka, Zdrowy Projekt, Power Canvas, International Visegrad Fund, Power Canvas, DIADORA, Tryumf, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, Centrum Projektów Europejskich, Interreg PL-SK, MOSiR, Galicjanka, Sylveco, Fundacja w Biegu, Lech Free, Kolej Gondolowa, Buff, Ministerstwo Sportu, Krynica Zdrój, Muszyna. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Honorowy patronat nad Biegiem 7 Dolin 100 km w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego objęła Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Projekt współfinansowany jest przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Więcej informacji o Festiwalu Biegowym: https://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy

Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.