Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego a zakaz handlu. Czy dziś sklepy będą otwarte?

4
Podziel się:

15 sierpnia w Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz liturgiczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sprawdź, czy dziś sklepy będą otwarte.

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego a zakaz handlu. Czy dziś zrobimy zakupy?
15 sierpnia Święto Wojska Polskiego a zakaz handlu. Czy dziś zrobimy zakupy? (PAP)

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego a zakaz handlu. Czy dziś sklepy będą otwarte?

Ze względu na zakaz handlu w Polsce zakupów nie zrobimy w kilkanaście dni w roku oraz w większość niedziel. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego (święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskie) na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. oraz święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

15 sierpnia jest więc dniem ustawowo wolnym od pracy. W czwartek nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości galerii handlowych, sklepów oraz supermarketów.

Dodatkowo od marca 2018 r. w Polsce obowiązuje ustawa dotycząca zakazu handlu w niedzielę. W związku z tym najbliższa niedziela 18 sierpnia jest niedzielą niehandlową.

Zobacz także: Zobacz: 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego. Defilada wojskowa

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego a zakaz handlu. Sierpniowy "długi weekend"

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko z powodu zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca ub.r.

We wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. magazynowanie, dystrybucja, przeładunki i logistyka. Z zakazu wyłączone są natomiast np. apteki, stacje benzynowe oraz sklepy związane z obsługą turystów.

15 sierpnia przypada w tym roku w czwartek i jest dniem ustawowo wolnym od pracy podobnie jak najbliższa niedziela (18 sierpnia). W związku z tym pracownicy, którzy wykorzystają jeden dzień urlopu, mogą liczyć na "długi weekend".

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego i święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a zakaz handlu

  • 15 sierpnia (czwartek) - zakaz handlu
  • 16 sierpnia (piątek) - dzień handlowy
  • 17 sierpnia (sobota) - dzień handlowy
  • 18 sierpnia (niedziela) - zakaz handlu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
gosc
3 lata temu
Pan Jezus Chrystus powiedział, że: Jana 3:13 "NIKT NIE WSTĄPIŁ DO NIEBA, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego." Zatem jeśli uważasz, że Jezus mówi prawdę, to znaczy, że dogmat o wniebowstąpieniu Maryji jest oszustwem. Musisz zatem jasno określić, komu tak na prawdę będziesz służyć i się kłaniać. Czy będzie to kłamstwo, czy może będzie to tylko Jezus? Decyzja należy do Ciebie. Wiedz, że każdy przed Bogiem zda sprawę z tego, komu oddawał cześć i chwałę. Izajasz 42:8 "Ja, Pan, a takie jest moje imię, NIE ODDAM mojej czci NIKOMU ani mojej chwały bałwanom rytym." (1 Koryntian 5:6) "Wcale nie macie się czym chlubić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? " Zatem ile razy trzeba skłamać, aby być kłamcą? Czy 5 razy wystarczy? A może tylko 3 razy? Nie, mój Przyjacielu. Wystarczy oszukać tylko mały, drobny RAZ, aby stać się kłamcą. Wobec tego jeśli katolicyzm uważa się od wieków za przedłużenie linii apostolskiej oraz stanowi się ostoją Boga na ziemii, a mimo to kłamie - to w takim razie, już wiesz, że Twoje kroki powinny odejść od kłamstwa, a zwrócić się do Tego, który mówi o sobie, że jest: "Jam jest Drogą, Prawdą i Życiem." (Jana 14:6)
koffkongen
3 lata temu
MON i WKU to alkoholicy i narkomani! Wojsko polskie to posmiewisko dla zachodu i USA!
MG
3 lata temu
Może tak od razu wprowadzić zakaz handlu we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem jednego. Nie odważę się wskazać, jaki to dzień
Felicjan
3 lata temu
Po roku 1989 wtedy wszyscy prawicowcy bardzo krytykowali komune za różne pokazówki ale to były bardzo skromne.Dzisiaj robią huczne pokazówki jak w Rosji,tylko Rusja ma coś do pokazania siły a tu co zabawki dla 12 letnich chłopców.Wstyd i hańba podatnik zapłaci !