Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

16 tys. zł brutto zarabiają w Polskim Radiu. Zobacz jak płacą w publicznych mediach

18
Podziel się:

Średnia miesięczna płaca w Polskim Radiu z dodatkami wynosiła w 2020 r. 8.4 tys. zł brutto.Kierownicy zarabiali dwa razy więcej. Dziennikarze - 10,7 tys. zł, a pracownicy realizacji - 8,1 tys. zł.

16 tys. zł brutto zarabiają w Polskim Radiu. Zobacz jak płacą w publicznych mediach
Agnieszka Kamińska, prezes zarządu Polskiego Radia postanowiła hijnie nagrodzić pracowników za 2020 r. (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

Polskie Radio zakończyło 2020 rok z przychodami o 30 mln zł większymi, niż w poprzednim roku - donoszą Wirtualne Media. Jest to związane z większymi środkami publicznymi, które napłynęły do spółki.

W sumie było ich o 59 mln zł więcej niż w 2019 r. Abonamentu i rekompensaty od państwa za to, że obywatele go nie płacą dały 278 mln zł (159 mln - abonament i 119 mln rekompensaty).

2019 nie był tak dobry, bo PR ze środków publicznych nie dostał tak dużo. Było to 219 mln zł, a udział środków publicznych w budżecie Polskiego Radia przekroczył 80 proc.

Zobacz także: Szczepienia na COVID-19. Dla kogo obowiązkowe? Ekspert wskazał bez wahania

Większe zyski głownie związane są z większym zasileniem spółki z budżetu państwa, bo przychody z reklamy spadły w 2020 r. o 16 mln zł

Mimo tego spadku, który dla prywatnych rozgłośni zawsze oznacza problemy, w Polskim Radiu, jak wyliczają Wirtualne Media, dobrze się zarabia i w większości towarzyszy temu umowa o prace.

Na koniec 2020 roku w PR pracowało 1309 osób, a 1227 z tego na etatach. Z 486 dziennikarzy - 423 też pracuje na etat. Co w dzisiejszych czasach nie jest normą, a raczej sytuacją wyjątkową

Zarobki też dobrze się prezentują. Średnia płaca z dodatkami jak nagrody i odprawy emerytalne to 8.4 zł brutto. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio 15,9 tys. zł, kadra kierownicza niższego szczebla - 10,36 tys. zł, dziennikarze - 10,73 tys. zł, pracownicy realizacji i emisji - 8,14 tys. zł, a pracownicy artystyczni- 4,67 tys. zł. Wszystkie pensje "Wirtualne Media" podają w kwotach brutto.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Ola
12 miesięcy temu
Wykładam na wyższej uczelni prywatnej i widzę,że tym na państwowym garnuszku bardzo dobrze się powodzi.To trochę zakrawa na śmieszność.Przecież to instytucja kultury.
Jan
12 miesięcy temu
Jestem wykładowcą na wyższej uczelni i nigdy nawet nie myślałem,że ci ludzie tak dużo dostają publicznych pieniędzy.A przecież publiczne media są na garnuszku budżetu.I co roku są zasilane z budżetu państwa.
TELEWIDZ !!!
rok temu
CIEKAW JESTEM ILE ZARABIAJĄ W TVN ????? chyba mało bo przechodzą do TVP INFO !!!!!
Adam
rok temu
Za wykorzystywanie własnego głosu i nazwiska na nadawanie takich bzdur to powinni im płacić nawet dwa razy tyle.
Xyh
rok temu
Brutto. Czyli, np dziennikarz zarabia poniżej 8000 na rękę. Fajnie, żyć w najdroższym mieście i zarabiać tyle za firmowanie swoją "twarzą" czegoś.