Notowania

19 godzin w powietrzu. Qantas chce otworzyć historyczne połączenie

Australijskie linie lotnicze Qantas przetestują bezpośrednie loty z Londynu i Nowgeo Jorku do Sydney. Przetestują przede wszystkim wytrzymałość pasażerów i załóg – podróż zajmie bowiem 19 godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Maszyna w malowaniu linii lotniczych Qantas

Trzy testowe przeloty Boeingami 787-9 zaplanowano na październik, listopad i grudzień. Na pokładzie każdego z nich znajdzie się 40 pasażerów oraz członków załogi. Głównym celem prób będzie sprawdzenie, czy ich organizmy wytrzymają 19-godzinny nieprzerwany lot.

Tragedia na największej zabawie świata

Dlatego też pasażerami będą przede wszystkim pracownicy firmy, którzy zostaną wyposażeni w urządzenia monitorujące m.in. podstawowe funkcje życiowe, czy jakość snu.

Jeśli testy zakończa się pomyślnie, linie lotnicze Qantas wprowadzą połączenia do rozkładu lotów na stałe w 2022 r. Chodzi o trasy z Londynu i Nowego Jorku do Brisbane, Sydney i Melbourne.

Oglądaj też: Strajki kontrolerów sparaliżują latem europejskie lotniska? Prezes PAŻP odpowiada

Linie Qantas w swoim rozkładzie już dziś mają wyjątkowo długie połączenie – 17 godzin z Perth do Londynu.

Ewentualne zielone światło dla nowego połączenia, jak donoszą brytyjskie media, rozpocznie walkę pomiędzy Boeingiem i Airbusem. W końcu obie firmy mają w swojej ofercie maszyny o zwiększonych zasięgach – Boeing 777X oraz Airbus A350. Ten ostatni operuje na najdłuższej obecnie trasie z Nowego Jorku do Singapuru. Jej pokonanie zajmuje 18 godzin i 45 minut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: linie lotnicze, qantas, lotnictwo, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-08-2019

ObywatelRPBędą "badać" czy 19-sto godziny lot da się wytrzymać a zaraz poniżej jest o trasie z Nowego Jorku do Singapuru która działa a przelot nią trwa … Czytaj całość

22-08-2019

GośćA załoga pokładowa dostanie podczas tych 19 godzin samego lotu może 2 godziny przerwy. Wykorzystywanie ludzi jest na porządku dziennym w każdej linii … Czytaj całość

24-08-2019

MmmMoże niech zaproszą kuchcinskiego jako wybitnego znawcę podróż podniebnych

Rozwiń komentarze (7)