Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

300+. Uwaga rodzice! Będą ważne zmiany i trudniejszy dostęp do pieniędzy

189
Podziel się

Rząd nieoczekiwani zmienia zasady 300+. Rodzice nie zobaczą już gotówki, a pieniądze ma przyznawać ZUS. Teraz 300 zł trafi tylko na konto.

300+. Uwaga rodzice! Będą ważne zmiany i trudniejszy dostęp do pieniędzy
Zmiany w sposobie przyznawania 300+ (Materiały prasowe, KPRM, Adam Guz)
bDYLZbGZ

Od 1 lipca rodzice będą mogli składać wnioski o 300+ na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Czekają ich jednak duże zmiany związane ze sposobem ubiegania się o pieniądze z rządowego programu "Dobry start".

Tak zwane 300+ ma być wypłacane jedynie na konto rodziców. To oznacza odejście od wypłaty w formie gotówkowej i przekazem pocztowym. Zmieni się również dotychczasowa forma składania wniosku dla tego świadczenia.

W związku z pandemią nie będzie możliwości składania wniosków w formie papierowej. Będzie to możliwe tylko przez internet. Dla wielu może to być duża bariera.

bDYLZbHb
Zobacz także: Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje

300+. ZUS przyjmie wnioski

To jednak niejedyne zmiany. Teraz przyznawaniem pieniędzy zajmie się ZUS. Projekt nowego rozporządzenia rządu w sprawie szczegółowych zasad realizacji programu "Dobry start" zakłada, że tak jak do tej pory świadczenie będzie przysługiwać rodzicom oraz innym opiekunom dzieci w wieku szkolnym.

O ile jednak dotychczas mogli starać się o 300+ w ośrodku pomocy społecznej, to od 1 lipca będą musieli wysłać elektroniczny wniosek do ZUS. Pieniądze trafią też na konto, a nie w formie gotówki.

bDYLZbHh

300+. Oszczędności dla budżetu

Resort szacuje, że dzięki temu zaoszczędzi na programie. A chodzi o konkretne pieniądze. W skali 10 lat to około 488 mln zł. Od początku funkcjonowania programu pochłonął on blisko 131 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYLZbHC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(189)
Mojzesz
4 tyg. temu
Barierą dla tego narodu to sa politycy, królowie urzedasow ktorzt nas okradaja w kazdej sekundzie naszego zycia, przy kazdym oddechu, kazdego dnia, 365dni w roku na 100 roznych sposób.
Alitali
4 tyg. temu
A kto z was zauważył, że oni planują dalej "kontynuować" plandemię? Zresztą tak zaplanowali. Do 2025 r.
Karolina
4 tyg. temu
Jestem za 1000+ tym nowym zasiłkiem na rodzinę mającą 2 dzieci. Dostanę już od września 3tys. Nikt nic nie wie?
bDYLZbHD
Judyta
4 tyg. temu
500 PLUS TYLKO DLA OBOJGA PRACUJĄCYCH RODZICÓW
Loko
4 tyg. temu
Czyżby pieniądze w budżetach państwa i samorzadów się kończyły a zostały jeszcze w ZUSie?
...
Następna strona