Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

500+ dla emerytów. Senatorowie proponują nowe świadczenie

76
Podziel się:

Projekt senacki przewiduje, że Polski Bon Turystyczny trafi do seniorów. Oznaczałoby to, że 9 mln emerytów i rencistów dostanie po 500 zł na wakacje. Sejm musi się jeszcze na to zgodzić.

500+ dla emerytów. Senatorowie proponują nowe świadczenie
Jak szacują autorzy projektu koszt realizacji świadczenia nie przekroczy 1,2 mld zł. (Materiały WP, Adobe)

Polski Bon Turystyczny dla seniora - projekt o takiej nazwie przygotowano w Senacie. Ma to być odpowiednik dofinansowania wypoczynku emerytów i rencistów, na wzór obecnej dopłaty dla dzieci.

Przed tygodniem na Twiterze bezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski powiedział, Że ma nadzieję, że "jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta" - Przypomina "Gazeta Wyborcza".

Zobacz także: Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"

Pod projektem ustawy ostatecznie podpisało się 23 senatorów. Dalsze prace nadzoruje upoważniony przez senatorów Marek Borowski. W środę projekt 500+ dla seniorów poparła senacka Komisja Ustawodawcza.

Jak szacują autorzy projektu koszt realizacji świadczenia nie przekroczy 1,2 mld zł. To jednak optymistyczna dla budżetu wersja przewidująca, że z bonu skorzysta 25 proc. z 9 mln emerytów i rencistów. Zresztą w idei nie chodzi tylko o seniorów.

Jak uzasadniają projektodawcy, "rozszerzenie zakresu beneficjentów tego świadczenia stanowiłoby istotne finansowe wsparcie dotkniętej społeczno-gospodarczymi skutkami COVID-19 polskiej branży turystycznej".

Senat przez aklamację (nikt nie był przeciw) przyjął ustawę rozszerzającą bony turystyczne na emerytów i rencistów. Jednak podobną próbę senatorowie podejmowali już rok temu, wtedy polegli, bo Sejm odrzucił ich propozycję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
Joanna 1022@o...
10 miesięcy temu
Dzieci mają 500+ pracownik ma dotacje na wczasy a My emeryci NIE. Niesprawiedliwe.
KAKADU
12 miesięcy temu
Za te pinset plus bonu tutystycznego, przy glodowej emeryturce, mogę sobie pojechać rowerem na grzyby do lau!
halina sosna
rok temu
JAK NAJBARDZIEJ NAM EMERYTOM SIĘ NALEŻY TAKI BON, PRZECIEŻ WYPRACOWALIŚMY I WPŁACALIŚMY DO ZUS SKŁADKI EMERYTALNE I Z TYCH NASZYCH SKŁADEK TYLKO OKOŁO 54 % IDZIE NA WYPŁATY NASZEJ EMERYTURY A CO Z RESZTĄ KASY Z NASZYCH SKŁADEK EMERYTALNYCH W ZUS ?
ann57
rok temu
To "pic na wodę". Senat dzieli tym czego nie ma i za co nie odpowiada. Przez ostatnie miesiące zaliczył wiele wpadek, podpadł wyborcom nie raz, to teraz usiłuje pokazać się jako św. Mikołaj,byle tylko poparcie wzrosło i słupki drgnęły.
Jac
rok temu
Senat sobie może chcieć + darmowy lot na marsa
...
Następna strona