Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

500+ dla emerytów. Senatorowie proponują nowe świadczenie

70
Podziel się

Projekt senacki przewiduje, że Polski Bon Turystyczny trafi do seniorów. Oznaczałoby to, że 9 mln emerytów i rencistów dostanie po 500 zł na wakacje. Sejm musi się jeszcze na to zgodzić.

500+ dla emerytów. Senatorowie proponują nowe świadczenie
Jak szacują autorzy projektu koszt realizacji świadczenia nie przekroczy 1,2 mld zł. (Materiały WP, Adobe)
bEgMisxx

Polski Bon Turystyczny dla seniora - projekt o takiej nazwie przygotowano w Senacie. Ma to być odpowiednik dofinansowania wypoczynku emerytów i rencistów, na wzór obecnej dopłaty dla dzieci.

Przed tygodniem na Twiterze bezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski powiedział, Że ma nadzieję, że "jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta" - Przypomina "Gazeta Wyborcza".

Zobacz także: Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"
bEgMisxz

Pod projektem ustawy ostatecznie podpisało się 23 senatorów. Dalsze prace nadzoruje upoważniony przez senatorów Marek Borowski. W środę projekt 500+ dla seniorów poparła senacka Komisja Ustawodawcza.

Jak szacują autorzy projektu koszt realizacji świadczenia nie przekroczy 1,2 mld zł. To jednak optymistyczna dla budżetu wersja przewidująca, że z bonu skorzysta 25 proc. z 9 mln emerytów i rencistów. Zresztą w idei nie chodzi tylko o seniorów.

bEgMisxF

Jak uzasadniają projektodawcy, "rozszerzenie zakresu beneficjentów tego świadczenia stanowiłoby istotne finansowe wsparcie dotkniętej społeczno-gospodarczymi skutkami COVID-19 polskiej branży turystycznej".

Senat przez aklamację (nikt nie był przeciw) przyjął ustawę rozszerzającą bony turystyczne na emerytów i rencistów. Jednak podobną próbę senatorowie podejmowali już rok temu, wtedy polegli, bo Sejm odrzucił ich propozycję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgMisya
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
Tubiś
3 dni temu
A pracujący też zobaczy od państwa 500 ale nowych podatków.
faraon
3 dni temu
Mam 45 lat i już więcej stażu pracy niż wszyscy emeryci z mojego otoczenia. A końca nie widać.
Ona
3 dni temu
A kto na to wszystko ma robić, ciekawe co znowu podrożeje.
bEgMisyb
Anty
3 dni temu
Nie wiecie po co te 500? Żeby ośrodki były pełne, a pseudo przedsiębiorcy, którzy za tarcze podkupili domy muszą je teraz urządzić. A Wy, niewolnicy zapłacicie innym pseudo przedsiębiorcom po 32 zł. za kilogram czereśni w sezonie. Ceny umowne czy zmowa cenowa? Państwo powinno sprawdzać kalkulacje cenowe a nie zasłaniać się wolnością wyboru zakupu. Skąd wziąć uczciwego sprzedającego? Koperek kosztował by 1 zł. a nie 4 zł..
Oooo
3 dni temu
Biedny emeryt za 500+ pojedzie na jakie wczasy ,gdzie i na ile ? Bogaci zaś skorzystają
...
Następna strona