Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

500+ dla emerytów. Senatorowie proponują nowe świadczenie

76
Podziel się:

Projekt senacki przewiduje, że Polski Bon Turystyczny trafi do seniorów. Oznaczałoby to, że 9 mln emerytów i rencistów dostanie po 500 zł na wakacje. Sejm musi się jeszcze na to zgodzić.

500+ dla emerytów. Senatorowie proponują nowe świadczenie
Jak szacują autorzy projektu koszt realizacji świadczenia nie przekroczy 1,2 mld zł. (Materiały WP, Adobe)

Polski Bon Turystyczny dla seniora - projekt o takiej nazwie przygotowano w Senacie. Ma to być odpowiednik dofinansowania wypoczynku emerytów i rencistów, na wzór obecnej dopłaty dla dzieci.

Przed tygodniem na Twiterze bezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski powiedział, Że ma nadzieję, że "jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta" - Przypomina "Gazeta Wyborcza".

Zobacz także: Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"

Pod projektem ustawy ostatecznie podpisało się 23 senatorów. Dalsze prace nadzoruje upoważniony przez senatorów Marek Borowski. W środę projekt 500+ dla seniorów poparła senacka Komisja Ustawodawcza.

Jak szacują autorzy projektu koszt realizacji świadczenia nie przekroczy 1,2 mld zł. To jednak optymistyczna dla budżetu wersja przewidująca, że z bonu skorzysta 25 proc. z 9 mln emerytów i rencistów. Zresztą w idei nie chodzi tylko o seniorów.

Jak uzasadniają projektodawcy, "rozszerzenie zakresu beneficjentów tego świadczenia stanowiłoby istotne finansowe wsparcie dotkniętej społeczno-gospodarczymi skutkami COVID-19 polskiej branży turystycznej".

Senat przez aklamację (nikt nie był przeciw) przyjął ustawę rozszerzającą bony turystyczne na emerytów i rencistów. Jednak podobną próbę senatorowie podejmowali już rok temu, wtedy polegli, bo Sejm odrzucił ich propozycję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
Joanna 1022@o...
3 lata temu
Dzieci mają 500+ pracownik ma dotacje na wczasy a My emeryci NIE. Niesprawiedliwe.
KAKADU
3 lata temu
Za te pinset plus bonu tutystycznego, przy glodowej emeryturce, mogę sobie pojechać rowerem na grzyby do lau!
halina sosna
3 lata temu
JAK NAJBARDZIEJ NAM EMERYTOM SIĘ NALEŻY TAKI BON, PRZECIEŻ WYPRACOWALIŚMY I WPŁACALIŚMY DO ZUS SKŁADKI EMERYTALNE I Z TYCH NASZYCH SKŁADEK TYLKO OKOŁO 54 % IDZIE NA WYPŁATY NASZEJ EMERYTURY A CO Z RESZTĄ KASY Z NASZYCH SKŁADEK EMERYTALNYCH W ZUS ?
ann57
3 lata temu
To "pic na wodę". Senat dzieli tym czego nie ma i za co nie odpowiada. Przez ostatnie miesiące zaliczył wiele wpadek, podpadł wyborcom nie raz, to teraz usiłuje pokazać się jako św. Mikołaj,byle tylko poparcie wzrosło i słupki drgnęły.
Jac
3 lata temu
Senat sobie może chcieć + darmowy lot na marsa
...
Następna strona