Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

500+ dla emerytów. Wzrośnie próg dochodowy

287
Podziel się:

W marcu przyszłego roku wzrośnie próg dochodowy uprawniający do tzw. 500+ dla emerytów i osób z niepełnosprawnościami. Żeby otrzymać świadczenie, trzeba będzie mieć dochody niższe niż 1750 złotych.

500+ dla emerytów. Wzrośnie próg dochodowy
bazar emeryci (money.pl, Rafał Parczewski)

Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach i rentach. Wynika z niego, że od marca 2021 r. próg dochodowy uprawniający do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, zwanego potocznie "500 plus dla seniorów", wzrośnie do 1750 złotych.

Dodatkowo do 2450 zł podwyższona będzie kwota graniczna uprawniająca do przyznania świadczenia wyrównawczego, wypłacanego na podstawie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.

Świadczenie 500+ dla emerytów obowiązuje od zeszłego roku. Jest adresowane do osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji lub seniorów po 75. roku życia pobierających zasiłek pielęgnacyjny.

Zobacz także: mBank webinar, odcinek 4: Uwaga korekta! Co robić, gdy spada?

Początkowo miało przysługiwać tylko osobom z niepełnosprawnościami pobierającym najniższe świadczenia w wysokości 935 zł netto.

Ostatecznie jednak, po poprawkach Senatu, podniesiono limit dochodowy z 1100 zł brutto do 1600 zł brutto i włączono do niego seniorów po 75. roku życia pobierających zasiłek pielęgnacyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(287)
Hana
2 lata temu
Jeśli jakiś emeryt ma dochód do 1500 zł, to po otrzymaniu 500+ ma wiecej emerytury niż osoba otrzymująca świadczenie po 45 latach uczciwej pracy a odchodząca na emeryturę z tzw. starego portfela i otrzymujaca na rękę 1750 zł.
emeryt
2 lata temu
Emerytura bez podatku, to zadna łaska.
zbi
2 lata temu
dobre pany ustalają i dzielą ile komu tylko dla swoich nie mają ograniczeń
XYZ
2 lata temu
TO SĄ JAKIEŚ ŻARTY NIEDOŚĆ, ZE INFLACJA IDZIE W GÓRE TO CHCĄ JESZCZE DECYDOWAC KOMU PRZYZNADZA 500 ZŁ POWINNY WSZYSTKIM EMERYTA SIE NALEŻERC WSZYSCY PŁACIMY PODATKI KPINY
Emerytka
2 lata temu
Dla emerytów długo pracujących Rząd już taki hojny nie jest.Wynagradza obiboków ,którzy się migali od pracy.
...
Następna strona