Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

500+. Mija ważny termin. Ostatni dzień, aby nie stracić pieniędzy

6
Podziel się:

Tylko złożenie wniosku o przedłużenie 500+ do 30 czerwca 2021 r. sprawi, że otrzymamy je z pełnym wyrównaniem. Jeśli zrobimy to później, część pieniędzy przepadnie.

500+. Mija ważny termin. Ostatni dzień, aby nie stracić pieniędzy
Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca (Adobe Stock)

Koniec czerwca to ostatni dzwonek, by pieniądze z programu "Rodzina 500+" płynęły nieprzerwanie do maja przyszłego roku. Ci, którzy przegapią, stracą miesięczne świadczenie.

Złożenie wniosku w odpowiednim czasie jest ważne, by nie utracić ciągłości wypłat 500+. Jeśli ktoś wniosek złoży dopiero w lipcu (lub później), świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Nie będzie też wyrównania do czerwca. Część pieniędzy po prostu przepadnie.

"Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca" - czytamy na stronach resortu rodziny.

Zobacz także: Zamieszanie wokół nowego 500+. Wiceminister wszystko wyjaśnia

Wszystko przez to, że od w 2021 r. zmieniły się nieco zasady wypłacania pieniędzy, w tym również terminy. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że część z rodziców mogła się już odzwyczaić od tej konieczności.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku okres świadczeniowy rozpoczęty 1 lipca 2019 roku został wydłużony aż do końca maja tego roku. Dlatego rodzice żadnych wniosków składać nie musieli. Teraz jednak jest taka konieczność.

Na wypłaty 500+ rząd ma w tym roku zarezerwowane w budżecie 41 mld złotych.

Rządowy program "Rodzina 500+" wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. W ramach 500+ przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
magic
3 lata temu
Mi tam nic nie przepadnie, bo nie staram sie o żadne 500plus...
Bbb
3 lata temu
Kasa wyrzucona w błoto. Powinien być jeden wymóg... jeden z rodziców czynny zawodowo odprowadzający podatki. Podobny wymóg powinien bezwzględnie obowiązywać przy wszystkich świadczeniach. Zasada ... jesteś bierny jesteś skazany na siebie. Rozdawanie za darmo nigdy nie daje efektu, wręcz przeciwnie ... apetyt rośnie.
ZK590
3 lata temu
41 miliardów złotych na rok tylko w tym programie rozdanych za darmo. Sprawdzony przepis na inflację.
Nie działa
3 lata temu
Przez internet się nie da. Nie działa.
Stary zgred.
3 lata temu
to nie działa