Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

500 plus. Przez zmiany w programie, pracę straci armia urzędników?

354
Podziel się:

Od stycznia 2022 r. ZUS przejmie wypłatę 500 plus. Pracę może stracić nawet 12 tysięcy urzędników, którzy zostali zatrudnieni do obsługi świadczenia. Wicepremier Jarosław Gowin domaga się rekompensat dla samorządów.

500 plus. Przez zmiany w programie, pracę straci armia urzędników?
Jarosław Gowin pytany o to, co stanie się z urzędnikami zatrudnionymi do obsługi 500 plus odpowiada krótko: "decyzja należy do samorządów" (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

12 tysięcy urzędników pracujących nad programem Rodzina 500 plus może w styczniu 2022 roku stracić prace. Przekazując zarządzanie świadczeniem do ZUS rząd odebrał lokalnym władzom przychody, które zapewniały zatrudnionym wynagrodzenia. Po zmianach władze lokalne nie będą miały powodów ani pieniędzy, żeby utrzymać ich stanowiska.

Zobacz także: Odmowa urlopu. Kiedy pracodawca może tak zrobić? Ekspert wyjaśnia

Jarosław Gowin pytany o to, co stanie się z urzędnikami zatrudnionymi do obsługi 500 plus odpowiada krótko: "decyzja należy do samorządów".

Centralizacja obsługi programu ma pozwolić na oszczędzenie 3 mld zł w ciągu 10 lat.

Porozumienie Jarosława Gowina chce specjalnego mechanizmu rekompensującego straty samorządom. PiS może jednak na ratowanie budżetów samorządowych się nie zgodzić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(354)
Roman
3 lata temu
Urzędnicy przecież 500 plus , nie jest na zawsze.... i siedząca cieplutka posadka ....czas się wziąść się do uczciwej pracy.Brakuje rak do pracy : W GASTRONOMII, NA PRODUKCJI, HANDLU W TYCH ZAWODACH PRACUJĄ LUDZIE Z WYKSZTAŁCENIEM WYŻSZYM I ŚREDNIM TECHNICZNYM I SĄ POŻYTECZNI 🥰😘😊🤗🙂 bo wy urzędasy niekoniecznie .....
Robert
3 lata temu
Praca na produkcji czeka, brakuje personelu produkcyjnego, czyli prościej rąk do pracy..... W obecnych czasach, ludzie pracujący na produkcji, większość z nich posiada, wykształcenie wyższe i średnie techniczne, tym bardziej że linnie produkcyjne są , zautomatyzowane, obsługa komputera w jednym palcu, język obcy komunikatywnie, sprawność manualną . Warto dodać, że praca odbywa się w systemie czterobrygadowym,( ranki , popołudniówki i nocki)czyli w weekendy, niektóre święta , i nadgodziny czasami w dniach wolnych..... Czyli urzędnicy się nadają do pracy , dopiero zobaczą co znaczy prawdziwa praca.👍 🤗👍😊👍😘👍🥰🙂👍🙂🤗👍😊🥰👍😘👍😊👍🤗👍🙂
Justyna
3 lata temu
I bardzo dobrze !!!! Siedzą nadmuchani w swoich posadkach, pora pokazać im polską rzeczywistość. Skończą się przywileje, skończą nagrody i 13- Nastki. Posmakujcie życia "zwyczajnego Kowalskiego" Nie lubię PIS-u, ale nie lubię również tych nadętych, "nienaruszalnych" urzędasów.
bolek
3 lata temu
Jest tyle wakatów nie obsadzonych, że nie ma problemów. Prac interwecyjnych jest tyle, że mozna obsadzić jeszcze połową Ukrainy !
emeryt
3 lata temu
Tu tylko chodzi o kasę. Samorządy z wypłatę każdego +500 brały od budżetu około 10zł , a koszty w ZUS będą 30 gr. A więc około 30 razy mniej. Pamiętam jak w gminach w latach 80tych zatrudnionych było średnio 20osób . Dziś w małych wiejskich gminach jest od 50 osób wzwyż. Cały system administracji w tym państwie jest chory na przykładzie : w każdej gminie wydział ochrony środowiska, tak samo w starostwach powiatowych, w urzadach wojewódzkich i sejmikach . Dodatkowo Państwowy Inspektor Ochrony Środowiska, WIOŚ . A to jeszcze nie koniec bo kolejna administracja to w powiatowych, wojewódzkich funduszach ochrony środowiska, regionalne dyrekcje ochrony środowiska i jeszcze wiele innnych do czerpania kasy. Po składowiskach śmieci , niszczeniu rzek i jezior widać że cały ten aparat niec nie wie , prawie nic nie robi pozA pilnowaniem papierków, tworzeniu teoretycznych planów itd. Panie Kaczyński trzeba to towarzystwo pogonić ale nie tak jak zamiana RZGW na Wody Polskie gdzie zostali ci sami ludzi nastawieni negatywnie do środowiska a przychylnie do lobby chłopskiego i lokalnych watażków samorządowych.W naszyma kraju środkowisko trzeba renaturyzować a nie wydawać dalej kasy na jego bzdurną poprawę według niedołuczonych np: melorantów.
...
Następna strona