Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

70 tys. osób bez gazu w domu? PGNiG: "zapewnimy ciągłość dostaw"

9
Podziel się:

Spółka Hermes Energy Group poinformowała nagle, że od grudnia przestaje sprzedawać gaz i prąd. Dla 70 tys. klientów firmy oznaczało to, że mają niespełna dwa dni na znalezienie innego dostawcy. Kto nie zdążył, ten dostanie paliwo od PGNiG-u.

Spółka Hermes Energy Group (HEG) poinformowała 28 listopada, że od 1 grudnia 2019 r. przestaje dostarczać do swoich klientów energię elektryczną i gaz.
Spółka Hermes Energy Group (HEG) poinformowała 28 listopada, że od 1 grudnia 2019 r. przestaje dostarczać do swoich klientów energię elektryczną i gaz. (flickr, Ekaterina Soloviova)

Klienci którzy pobierają paliwo gazowe z sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa lub sieci przesyłowej Gaz-Systemu i nie wybrali innego sprzedawcy rezerwowego, mają zagwarantowane zachowanie ciągłości dostaw gazu od PGNiG Obrót Detaliczny.

"Nie muszą oni podpisywać dodatkowych umów, ani wykonywać żadnych dodatkowych formalności, aby mieć zapewnione bezpieczne dostawy. Odbiorcy gazu w gospodarstwach domowych rozliczani będą według taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zatwierdzonej przez Prezesa URE, zatem według tych samych cen, co pozostali klienci indywidualni" - zapewnia spółka w komunikacie.

Klienci biznesowi rozliczani będą z kolei według cennika zatwierdzonego przez zarząd spółki, zatem również wg tych samych cen, co inni klienci biznesowi. Odbiorcy ci mogą też skorzystać z tej samej oferty promocyjnej, co dotychczasowi klienci PGNiG.

Z usług PGNiG korzysta blisko 7 milionów klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych, hurtowych odbiorców.

HEG uznawał się za wicelidera polskiego rynku gazu. W 2018 r. obroty spółki wyniosły ok. 4,3 mld zł, co stanowiło ok. 5 proc. krajowego rynku gazu.

Powodem zaprzestania sprzedaży energii elektrycznej i gazu była "trudna sytuacja finansowa, a co za tym idzie i operacyjna spółki".

Zobacz także: Obejrzyj: Atom i odnawialne źródła energii zbudują polską energetykę. PGE gotowe na przyszłość

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Lukasz
4 lata temu
Przetrzymuja moje pieniadze z nadplaty, brak odzewu z firmy od 3 miesiecy- brak profesjonalizmu i odpowiedzialnosci cywilnej . Lukasz
Hklik
5 lata temu
Nareszcie się ktoś za złodziei wziął. Przekręty z ich licznikami to ból głowy. Cieszę się że nasz rząd nie śpi i wylatuje wszystkich przekrętasow za których my słono płacimy . To PO nasciagało złodziei teraz my za to płacimy. Brawo rząd.
PL
5 lata temu
Super wiadomość .
Jan
5 lata temu
Ja tam palę atomem.Węgla.
(Hermes Europ...
5 lata temu
to niemiecka firma kurierska z siedzibą w Hamburgu) efekt podpisywania umów na tańsze dostarczanie energii ze spółkami, motto - chytry dwa razy traci. ps: z Niemcami chcieli zarobi.......