Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Abstrakcyjne koszty transformacji energetycznej. "Wojna przyspieszy zmiany"

- 200 mld euro to koszt transformacji energetycznej w UE do 2030 r. - powiedziała w programie „Newsroom” WP Adam Pers, wiceprezes mBanku. – Te szacowane kwoty są różne i one są abstrakcyjne. Nie ma co nad nimi zbyt dużo rozmyślać. Lepiej skupić się na tym, ile potrzeba pieniędzy z sektora prywatnego. Czy sektor bankowy będzie chciał i mógł sfinansować te rewolucję? Teraz mówi się, że bez atomu odejście od węgla nie jest możliwe. Wojna przyspieszy transformację, ale na to są potrzebne ogromne kwoty. Niemcy wydadzą na farmy fotowoltaiczne 200 mld euro, by przyspieszyć zmiany. To pokazuje, o jakich kwotach tu mówimy. A trzeba pamiętać, że Niemcy produkują w tej chwili osiem razy więcej zielonej energii niż Polska.
KOMENTARZE
(9)
ok0
rok temu
W NASZYCH stoczniach miał powstać przemysł elektromaszynowy Nie mamy stoczni i nie produkujemy wiatraków
Kluczem
rok temu
do sukcesu jest mniejsze zużycie energii a to może nastąpić jak przestaniemy dużo podróżować, konsumować, mieszkać w osobnych domach, zaczniemy współdzielić a nie posiadać. Nie przeczytaliście? Przecież to jest opublikowane w internecie w urzędowych dokumentach.
zdziwiony
rok temu
pitu, pitu niemcy mają wiatraki, niemcy mają fotowoltaikę, niemcy mają biogazownie tylko prądu nie mają
Kasa
rok temu
nie problem. Banki dodrukują ile trzeba i pożyczą krajom UE.
PO przeminęło...
rok temu
Znowu niemiaszki pociskają kit! Niemcy nr 1 na świecie w wydobyciu węgla brunatnego(więcej niż USA i Chiny razem), Niemcy nr w Europie importer węgla kamiennego, Niemcy nr 1 w Europie udziałowiec CO2 w atmosferze. Budują nowe 2 kopalnie a maluczkim pieprzą o ekologii!!!