Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ABW zatrzymała trzech byłych członków spółki EuRoPol-Gaz

8
Podziel się

Trzech byłych członków spółki EuRoPol-Gaz zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak informuje RMF FM, Michał S., Zdzisław J. i Mirosław D. mieli wyrządzić spółce szkodę w wysokości 848 milionów złotych.

Zatrzymania ABW.
Zatrzymania ABW. (Fotolia)
bDyyuKdh

Według śledczych, zatrzymani doprowadzili do zawarcia kontraktów, w którym znalazły się rażąco niekorzystne zapisy dla Polski. Chodzi o rezygnację z popierania pozwu przeciwko Gazpromowi o zapłatę za przesył gazu przez Polskę w 2007 roku.

Polska strona zapewniła też o wykonaniu przez Gazprom wszelkich zobowiązań dotyczących przesyłu gazu w latach 2006-2009 i zapewniła o braku roszczeń w stosunku do rosyjskiego giganta.

bDyyuKdj

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty w łódzkiej Prokuraturze Rejonowej. Grozi 10 lat więzienia.

Zobacz także: Obejrzyj także: Gigantyczna kara za Nord Stream 2. UOKiK nie wyklucza kar dla Gazpromu
bDyyuKdp
bDyyuKdK
KOMENTARZE
(8)
maxio
rok temu
Czyżby pomykali już do smutnego Waldemara? I co z tego, to partia niezatapialnych. Nie bez powodu nie może się odbyć proces Jana B. , "zielonego barona" z podkarpackiego.
zgryzota
rok temu
I znowu wina Tuska.
masaka
rok temu
Pawlak i Tusk podpisali kontrakt do 2037r dostawy gazu w cenie 2 razy większej ( 500 USD) niż płaciły Niemcy lub Anglia. Ci z Europolgazu ( b.spółka Guzowatego) tez musieli coś zarobić.
bDyyuKdL
zbych
rok temu
A któż to taki członek spółki? Chyba autorowi chodziło o członków zarządu.
Piotr
rok temu
Czas już by przymknęli Pawlaka 1 sikawkowego w Polsce i tego co miał jechać na białym koniu///znajdzie się jakiś prokurator co doprowadzi do skazania tych 2 łotrów ?????