Notowania

Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, wśród nominowanych w kategorii "Człowiek Roku"

Obok wiedźmina Geralta najsłynniejsza twarz sukcesu polskiego gamedevu. Rocznik 1969. Choć prezesem giełdowej spółki CD Projekt jest od 2010 r., to firmę współtworzył od samych jej początków, czyli czasów, gdy firma zajmowała się importem gier komputerowych do Polski i budową sieci sklepów. Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, jest nominowany do Nagrody Money.pl w kategorii "Człowiek Roku".

Podziel się
(Youtube.com)

To on kierował pracami nad stworzeniem i wydaniem pierwszej części gry, która przyniosła studiu międzynarodowy sukces. Wystarczy wspomnieć, że jeden z egzemplarzy wydanej przez CD Projekt gry był prezentem dla Baracka Obamy podczas jego wizyty w Polsce w 2014 r.

Adam Kiciński, jak sam przyznaje, jest prezesem spółki, bo „ktoś musiał” nim zostać. W wywiadach przyznaje, że decyzje w spółce podejmowane są wspólnie z Marcinem Iwińskim i dlatego na Zachodzie przedstawiają się jako „joint-CEO”. W ten sposób CD Projekt jest nie tylko jedną z globalnych polskich marek, ale i jedną z najciekawiej zarządzanych.

Poza konsultowaniem każdej z kolektywnie podejmowanych decyzji, kierowana przez Kicińskiego firma posiada dział zajmujący się lokowaniem posiadanej przez spółkę gotówki. W dodatku nikomu nie przychodzi tam do głowy, by „inwestować w ludzi”. Jak wyjaśnia prezes, z ludźmi się pracuje. – Inwestuje się w środki trwałe, a z pracownikami dzielimy się zyskiem – dodaje.

Choć kierowana przez niego spółka jest jedną z dwudziestu największych, to Kiciński konsekwentnie powtarza, że CD Projekt na trylogii wiedźmińskiej nauczył się tworzyć gry i czeka na kolejne wyzwania. – Wierzymy, że dużo więcej przed niż za nami – to najczęściej powtarzane przez niego w wywiadach zdanie.

Zwycięzców poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl, która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19 organizowanego przez Fundację Impact, w dniach 21-22.05.2019.

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące