Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Amber Gold. Wyrok 20 maja

20 maja zostanie ogłoszony wyrok w sprawie nieprawidłowości w spółce Amber Gold - zadecydował Sąd Okręgowy w Gdańsku. W poniedziałek przed sądem zakończyły się mowy końcowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Oskarżeni w sprawie Amber Gold wyrok usłyszą 20 maja (Fot: wojciech olszanka)

Jak donosi RMF FM, w poniedziałek przed sądem mowę końcową wygłosiła pełnomocniczka Katarzyny P. Wskazywała ona, że oskarżona nie wiedziała o działalności męża, narzekała też na to, że do sprawy miesza się wielką politykę.

Wcześniej obrońca Marcina P. miał w swoim wystąpieniu sporo zastrzeżeń, dotyczacych rzetelności procesu. Wskazywał, że Amber Gold wcale nie była piramidą finansową i gdyby nie medialna nagonka, to wywiązałaby się ze swoich zobowiązań.

Z kolei sam oskarżony stwierdził, że przychyla się do stanowiska swojego obrońcy. Więcej głosu nie zabrał.

Obejrzyj: Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold

Pod koniec kwietnia mowę końcową wygłosił prokurator, który chciałby dla Marcina P. i jego żony Katarzyny po 25 lat więzienia. Stwierdził on, że małżeństwo w latach 2009-2012 oszukało około 19 tys. klientów spółki i doprowadzili ich do niekorzystnego rozporządzania mieniem w kwocie 851 mln zł.

Działalność Amber Gold miała być głównym źródłem utrzymania dla Katarzyny i Marcina P.

Przypomnijmy, że Amber Gold kusiła klientów wysokim oprocentowaniem - nawet do 16,5 proc. w skali roku. Spółka ogłosiła likwidację 13 sierpnia 2012 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Amber Gold, afera Amber Gold, marcin p., katarzyna p., gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-05-2019

jarA kiedy afery pisowskie: Dubieniecki, Kogut, KNF,NBP, SKOK-I, Srebrna? Zamietli pod dywan a demonizują opozycję. A tak grzmieli, że wszyscy są równi … Czytaj całość

06-05-2019

olonie bez powodu w logo amber gold jest krzyż ten katolik wykorzystał mechanizmy zarabiania w imię Boga których nauczył się w seminarium

06-05-2019

???Tylko temu, kto ma pieniądze, nic nie będzie? 25 lat do odsiadki dostaną płotki ?

Rozwiń komentarze (18)