Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Amber Gold. Wyrok 20 maja

18
Podziel się

20 maja zostanie ogłoszony wyrok w sprawie nieprawidłowości w spółce Amber Gold - zadecydował Sąd Okręgowy w Gdańsku. W poniedziałek przed sądem zakończyły się mowy końcowe.

Oskarżeni w sprawie Amber Gold wyrok usłyszą 20 maja
Oskarżeni w sprawie Amber Gold wyrok usłyszą 20 maja (East News, wojciech olszanka)
bDTqmgpx

Jak donosi RMF FM, w poniedziałek przed sądem mowę końcową wygłosiła pełnomocniczka Katarzyny P. Wskazywała ona, że oskarżona nie wiedziała o działalności męża, narzekała też na to, że do sprawy miesza się wielką politykę.

Wcześniej obrońca Marcina P. miał w swoim wystąpieniu sporo zastrzeżeń, dotyczacych rzetelności procesu. Wskazywał, że Amber Gold wcale nie była piramidą finansową i gdyby nie medialna nagonka, to wywiązałaby się ze swoich zobowiązań.

Z kolei sam oskarżony stwierdził, że przychyla się do stanowiska swojego obrońcy. Więcej głosu nie zabrał.

bDTqmgpz

Obejrzyj: Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold

Pod koniec kwietnia mowę końcową wygłosił prokurator, który chciałby dla Marcina P. i jego żony Katarzyny po 25 lat więzienia. Stwierdził on, że małżeństwo w latach 2009-2012 oszukało około 19 tys. klientów spółki i doprowadzili ich do niekorzystnego rozporządzania mieniem w kwocie 851 mln zł.

Działalność Amber Gold miała być głównym źródłem utrzymania dla Katarzyny i Marcina P.

bDTqmgpF

Przypomnijmy, że Amber Gold kusiła klientów wysokim oprocentowaniem - nawet do 16,5 proc. w skali roku. Spółka ogłosiła likwidację 13 sierpnia 2012 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTqmgqa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
???
2 lata temu
Tylko temu, kto ma pieniądze, nic nie będzie? 25 lat do odsiadki dostaną płotki ?
jar
2 lata temu
A kiedy afery pisowskie: Dubieniecki, Kogut, KNF,NBP, SKOK-I, Srebrna? Zamietli pod dywan a demonizują opozycję. A tak grzmieli, że wszyscy są równi wobec prawa. Zapomnieli dodać o wyjątkach, jeśli chodzi o pisowców. Oni są nietykalni.
I co
2 lata temu
dalej?
bDTqmgqb
olo
2 lata temu
nie bez powodu w logo amber gold jest krzyż ten katolik wykorzystał mechanizmy zarabiania w imię Boga których nauczył się w seminarium
Iwo
2 lata temu
Jak ja słyszę argumenty obroncow ze zona Marcina P. nie jest winna to przysłowiowy "nóz sie w kieszeni otwiera""ona jest bardziej winna niz ON !!!Nie źal mi tych naiwniaķow co dla wielkich zyskow oddali im swoje oszczędnosci !!!Ale takiego lobuza i jego ohydnej źony powinno byc wiezienie do póznej starości.Ale ja znam te Sądy peowskie i ubeckie !!Nie mam zludzen ze Sad Najwyzszy ich uniewinni bo w tej aferze paluchy maczał Tusk i jego mafia !!!
...
Następna strona