Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Afera GetBack. Wiceprezes Altus TFI na wolności

9
Podziel się:

Jak nieoficjalnie dowiedział się money.pl, wiceprezes firmy Altus TFI Jakub Ryba wyszedł z aresztu bez poręczenia. Nie wiadomo jeszcze, czy areszt opuści Piotr Osiecki - prezes Altusa.

CBA zatrzymało podejrzanych ws. GetBack
CBA zatrzymało podejrzanych ws. GetBack (East News, Michal Wozniak)

Piotr Osiecki i Jakub Ryba 22 stycznia trafili do aresztu. Sąd najpierw uznał, że wystarczy poręczenie majątkowe, ale potem zmienił zdanie i zastosował areszt.

Obaj manadżerowie Altusa zarzuty wyrządzenia szkody majątkowej firmie GetBack usłyszeli w zeszłym roku. Wątpliwości śledczych miała wzbudzić transakcja zawarta pomiędzy październikiem 2016 a początkiem sierpnia 2017 roku. Zdaniem prokuratury przekręt miał polegać na sprzedaży GetBackowi należących wówczas do Altusa akcji innej firmy - EGB Investments.

Zobacz także: Obejrzyj także: Jeszcze tylko jedna taka majówka. Potem cywilizacyjna zmiana

Dzięki tej transakcji do funduszu Osieckiego wpłynęło ponad 200 mln złotych, podczas gdy chwilę później sam GetBack wycenił zakupione aktywo na niespełna 30 milionów. Na tej podstawie prokurator zarzuca osobom, które brały udział w tej transakcji, wyrządzenie szkody w GetBacku w wysokości co najmniej 160 mln złotych.

Piotr Osiecki pół roku spędził w areszcie, choć sąd przystał na poręczenia w wysokości 108 mln zł. - Wniosek prokuratury o dalszy areszt dla naszego klienta jest nieuzasadniony - mówiła money.pl Katarzyna Szwarc tuż przed toczącą się właśnie rozprawą.

Za chwilę okaże się, czy również Osiecki wyjdzie na wolność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Dlaczego?
4 lata temu
Sąd okazał się wyjątkowo współpracujący skoro pozwolił zeznawać bogatym Przyjaciołom. Gdyby każde posiedzenie aresztowe tak się odbywało, cele aresztów stałyby puste. Teraz nic tylko wyciągać znajomych z aresztu z pomocą Zbigniewa Jakubasa, który jak mówią na mieście zna się bardzo dobrze z Prezesem. Takie mamy sprawiedliwe sądy ...
Osicki
4 lata temu
Piotr Osicki też opuścił wczoraj areszt
bob
4 lata temu
A kto stworzył GetBack ?
Suweren
4 lata temu
Swoim PiS krzywdy nie zrobi
jasio muzy...
4 lata temu
OSZUSTWO - PRAWNEGO - NIE USTALONEGO - SYSTEMU PODJĘCIA PRAWA GDZIE JEST ? SYSTEM POPRZEZ USTALONY SYSTEM PRAWA SONDOWNICTWA USTALONEGO KONSTYTUCJĄ KRAJOWEGO ZAPISU - Z USTALENIEM PRAW Z LAT ZATWIERDZONYCH POPRZEZ KRAJE WSPÓLNEGO DOBRA WSPÓLNEGO ZR0OZUMIENIA= TAK SIĘ CHCE ZATRZEĆ HISTORIĘ TRAKTATÓW ONEGO