Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera mięsna. Jest termin unijnego przesłuchania w sprawie polskiej wołowiny

14
Podziel się

18 marca, na spotkaniu unijnych ministrów rolnictwa, Polska ma przedstawić Komisji Europejskiej listę działań, podjętych w sprawie produkcji wołowiny w naszym kraju. Chodzi m.in. o kontrole ubojni i kampanie informacyjne dla rolników.

Sprawę wzmożonych kontroli polskiego mięsa ma załagodzić spotkanie unijnych ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa, zaplanowane na 18 marca.
Sprawę wzmożonych kontroli polskiego mięsa ma załagodzić spotkanie unijnych ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa, zaplanowane na 18 marca. (Fotolia)
bErqlQWd

O terminie przesłuchania poinformował unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis, który w czwartek rozmawiał przez telefon z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. Tematem rozmowy były kontrole polskiej wołowiny w Czechach.

Zostały one wszczęte po tym, jak w partii mięsa przywiezionej do Czech z Polski wykryto salmonellę. - To była bardzo szczera dyskusja. Minister poinformował mnie szczegółowo o podjętych środkach i tych, które zostaną podjęte w przyszłości - czytamy w oświadczeniu Andriukaitisa, przesłanym PAP po rozmowie z Ardanowskim.

Środki, o których mówi unijny komisarz, to kontrola wszystkich ubojni, wydanie odpowiednich aktów administracyjnych oraz kampania informacyjna dla rolników.

bErqlQWf
Zobacz także: Oglądaj też: Były minister rolnictwa o aferze mięsnej. "Nie ma co się dziwić"

- Mam wrażenie, że minister rozumie, że jest to kwestia reputacji całego polskiego przemysłu. I mam nadzieję, że branża i ludzie zaangażowani również to rozumieją - pisze w oświadczeniu Andriukaitis.

Tymczasem w środę minister rolnictwa Czech Miroslav Toman zapowiedział, że żadnych zmian w kontrolach polskiego mięsa nie będzie, a wzmożone kontrole powinny wprowadzić wszystkie państwa członkowskie UE, które importują polską wołowinę.

bErqlQWl

Dlatego właśnie sprawę ma załagodzić spotkanie unijnych ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa, zaplanowane na 18 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErqlQWG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(14)
MAREK.
2 lata temu
I bardzo dobrze. Niech się tłumaczy. Wypadałoby, żeby wytlumaczyła sìę też ze sprzedaży soli technicznej jako spożywczej, zgnilych jajek w proszku i innych cudów przemysłowych.
Rzeżnik
2 lata temu
Ale pepicki podskakują dziwię się że nasza wspaniała władza nie umie sobie z nimi poradzić . Niech wstanie z kolan i wprowadzi podobne kontrole ich towarów u nas. A śkoda jest najlepiej kupowanym samochodem w Polsce .
Kat
2 lata temu
O bardzo ddobrze niech kontrolują. Chcecie żreć zgnile polskie mięso?
bErqlQWH
Uuu
2 lata temu
Moim zdaniem to była ustawka. Zlecenie.
Oko
2 lata temu
Kto podrzucił zatrute dziki do Polski?