Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Afera Pegasusa. Ardanowski na podsłuchu? "Chcę wiedzieć, kto naprawdę rządzi"

21
Podziel się:

- Jestem coraz bardziej zaniepokojony stanem państwa - mówi w opublikowanej w poniedziałek rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jan Krzysztof Ardanowski, poseł PiS, były minister rolnictwa. Jeśli nie otrzymam wyjaśnień – byłem podsłuchiwany, czy nie – to będę głosował za powołaniem komisji śledczej i myślę, że nie jestem w tym zamiarze odosobniony

Afera Pegasusa. Ardanowski na podsłuchu? "Chcę wiedzieć, kto naprawdę rządzi"
Minister rolnictwa Jan Krzysztf (KPRM, Ministerstwo Rolnictwa)

- Różne osoby informują mnie o tym, że byłem podsłuchiwany. Chcę mieć w tej kwestii absolutną pewność - powiedział gazecie Ardanowski. Dodał, że od tego zależą też jego dalsze decyzje polityczne, w tym te związane z pełnieniem funkcji posła.

Zobacz także: Minister w rządzie PiS inwigilowany Pegasusem? Komentarz Suskiego

- Jestem coraz bardziej zaniepokojony stanem państwa. Zresztą nie jest to tylko moje zdanie. Jest wielu posłów w Klubie PiS, którzy to zatroskanie podzielają" - powiedział Ardanowski. Według niego "kolejni posłowie zaczynają się zastanawiać, kto naprawdę w Polsce rządzi".

Prawo i Sprawiedliwość to nie slogan

- W kwestii inwigilacji akceptuję stosowanie różnych technik operacyjnych, ale to musi się odbywać w zgodzie z prawem. Dla mnie określenie +prawo i sprawiedliwość+ to nie jest slogan - podkreślił poseł PiS.

Pytany przez "Rz" kto jego zdaniem naprawdę rządzi w Polsce odpowiedział: "Chcę mieć po prostu pewność, że władzę w Polsce sprawuje demokratycznie wybrana większość sejmowa, a nie smutni panowie, którzy gdzieś w tle pociągają za sznurki".

- PiS przed 2015 rokiem piętnował właśnie takie patologie naszych poprzedników. Domagaliśmy się wyjaśnień różnego rodzaju afer związanych ze służbami - stwierdził.

Komisja śledcza

Ardanowski zapytany co się stanie, jeśli tych wyjaśnień nie otrzyma odpowiedział: "Wtedy będę oczekiwał, że powstanie sejmowa komisja śledcza. Uważam, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan i jeśli nie teraz, to w następnej kadencji ktoś będzie chciał to wyjaśnić".

- Martwię się oczywiście, czy nie jest to wszystko tzw. podpuchą, czy sprawa podsłuchów nie jest "wrzutką" ze strony przeciwników państwa polskiego. Jednak nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że Pegasus w Polsce funkcjonował. Zapewne funkcjonują również inne systemy inwigilacyjne, które mają do dyspozycji służby. Ze strony najbliższego współpracownika prezesa PiS, czyli posła Marka Suskiego pada liczba możliwych podsłuchów nawet kilkuset osób rocznie. To bardzo duża liczba. Marek Suski chyba wie co mówi, jest bowiem członkiem Komisji ds. Służb Specjalnych" - powiedział Ardanowski.

Dodał, że "należy domniemywać, że w tej liczbie mogą być osoby w państwie kluczowe – ministrowie, parlamentarzyści – i mogą być podsłuchiwani bez skonkretyzowanych zarzutów".

"Nie jestem sam"

Ardanowski pytany, czy te obawy podzielają inni posłowie PiS odpowiedział: "Tak. Nie jestem sam, jeśli chodzi o moje obawy. Rozmawiają ze mną posłowie PiS, którzy sądzą, że też mogli być podsłuchiwani bezpodstawnie".

Pytany do kiedy oczekuje wyjaśnień, powiedział, że "czas jest do chwili głosowania nad powołaniem komisji śledczej". "Jeśli ich nie otrzymam, to będę głosował za powołaniem komisji i myślę, że nie jestem w tym zamiarze odosobniony. Mówię to bardzo otwarcie" - powiedział Ardanowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
elka
2 lata temu
Jak to kto rządzi? Służby, to oczywiste.
.pesymista
2 lata temu
Ta afera musi być wyjaśniona przez sejmową spec-komisję. Odkładanie jej śledztwa tylko pogrąża obecną władzę, rodzi domysły ,że ma ona wiele do ukrycia..... Pozostaje mieć nadzieję, ze i w obozie władzy są też inwigilowani, dla których prawo ma znaczenie, a ten nielegalny proceder niedopuszczalny i niemoralny.
tomasz
2 lata temu
Może będzie można przy okazji wyjaśnić sprawę nielegalnych podsłuchów kadry przez żandarmerie w Elblągu w latach 2006/07 , a także matactwo prokuratorów wojskowych w tej sprawie
niki
2 lata temu
jak kto rządzi? na początku kaczyński miał władzę absolutną, ale nazbierał i przekupił tak wiele brudnych szmat, że ten niemota nawet ich nie upilnował. Teraz polską żadzi pisowska patologia - ułaskawieni przestępcy - kamiński, morawiecki, obajtki, sasiny czy mejzy - ich miejsce od lat jest w więzieniu, ale łatwiej sterować pachołkiem jak masz na niego haka
olooo
2 lata temu
tu jest polin za prezydentem
...
Następna strona