Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Afera SKOK Wołomin. CBA zatrzymało warszawskiego biznesmena

16
Podziel się:

Dotychczas w śledztwie śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin zatrzymano 10 osób.

Wśród zatrzymanych jest adwokat i były podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa. A to nie koniec listy
Wśród zatrzymanych jest adwokat i były podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa. A to nie koniec listy (cba.gov.pl, -)

To kolejna osoba zatrzymana w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin, w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Postępowanie obejmuje lata 2012-2014 r. Po zakończeniu czynności procesowych mężczyzna trafi do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszy zarzuty – czytamy w komunikacie na stronie Biura.

Dotychczas w śledztwie zatrzymano 10 osób, w tym byłych wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego oraz znanego trójmiejskiego adwokata. Marcin Dubieniecki (wyraził zgodę na publikację danych osobowych i wizerunku) został w połowie grudnia ubiegłego roku aresztowany na dwa miesiące. W stosunku do drugiego zatrzymanego (dwa dni wcześniej niż Dubieniecki) byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2004-05 Przemysława Morysiaka (także zgodził się na podawanie danych i publikację wizerunku), szczeciński Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód nie zdecydował o areszcie ani o środkach zapobiegawczych – informuje PAP.

"Zarzut dla jednego i drugiego z podejrzanych związany jest z przyjęciem określonej korzyści majątkowej w związku z powoływaniem się na wpływy w Komisji Nadzoru Finansowego w zamian za nieustanowienie zarządcy komisarycznego SKOK w Wołominie oraz wyrażenie przez KNF zgody na powołanie na prezesa tej instytucji wskazaną przez podejrzanych osobę" – wyjaśnił w wówczas w rozmowie z dziennikarzami prok. Adam Gołuch z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Rom
4 lata temu
A co z pisim specem od SKOK-ów - niejakim Biereckim???
w mieście
4 lata temu
A banda z SK Bank w Wołominie? Dlaczego wszyscy nie siedzą? Płacą na PiS?
psychiatra
4 lata temu
a co z Sasinem?
W garnigurach
4 lata temu
I to jest prawdziwa MAFIA
kibic
4 lata temu
A SASIN , Bierecki ? pewno nie znają sprawy..