Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Agencja ochrony Tajfun pilnowała WOŚP w Gdańsku. Szukała ludzi do pracy

239
Podziel się:

W trakcie gdy doszło do dźgnięcia nożem Pawła Adamowicza za ochronę imprezy odpowiadała agencja Tajfun. Na zlecenie miasta ochrania ona wiele imprez oraz budynków w Gdańsku.

Ochroniarz ujęli napastnika kilkanaście sekund po dźgnięciu nożem i ataku na Adamowicza.
Ochroniarz ujęli napastnika kilkanaście sekund po dźgnięciu nożem i ataku na Adamowicza. (East News, Polska Press)

Tajfun działa od 2008 roku. Posiada licencję wystawioną na nazwisko Gracjana Zwolaka, ale w portalach społecznościowych jako dyrektor zarządzający występuje Dariusz Sokołowski. To były policjant, kurator sądowy, a także właściciel firmy windykacyjnej. Tajfunem zarządzać ma od półtora roku.

Na swojej stronie internetowej firma chwali się, że „oferuje swoje usługi w zakresie ochrony imprez masowych i okolicznościowych, ochrony klubów, dyskotek oraz ochrony stałej i doraźnej obiektów. (…) Firma „TAJFUN” gwarantuje świadczenia usług na odpowiednio wysokim poziomie.”

Na stronie można też znaleźć informację, że firma cały czas szuka ludzi do ochrony imprez masowych. Wymagania nie są duże: „przeszkolenie w zakresie ochrony imprez masowych (mile widziane), niekaralność, motywacja do pracy, mile widziani studenci”.

Tajfun chwali się, że ochrania lub ochraniał Międzynarodowe Targi Gdańskie, Akademię Sztuk Pięknych, ale też Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Agencja miała też współpracować i wspomagać strażników miejskich z Trójmiasta. W sumie referencje firmie wystawiło kilkanaście instytucji.

Próbujemy skontaktować się z właścicielami Agencji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(239)
internetowy
4 lata temu
. To były policjant, kurator sądowy, a także właściciel firmy windykacyjnej z takim doswiadczeniem ja bym my nie dal licencji na prowadzenie licencjonowanej agencji ochrony. jesli chodzi o sytuacje z Gdanska to wszystko powinno byc sprawdzone bo PO i Bienkowska maja bardzo duzo do ukrycia wystawic chlopak "pokaz co potrafisz" my to w mediach i tak na korzysc Tuska przedstawimy to bardzo prosto. dyrektor ABW Gornoslaskiego od 2008 wie i nic nie robi ws.przestepstw Bienkowskiej i lojalnych jej ludzi.a co od 2010 robi to sie Andrzeja Stroznego dyr ABW Gornoslaskiego sami zapytajcie
Mann
4 lata temu
Skoro zatrudnili osoby niekompetentne i raczej nawet nie przeszkolone to trudno się dziwić, że zamiast zareagować, zamarły w bezruchu ze strachu. Właściciel firmy i ci co ich wynajęli powinni odpowiedzieć karnie.
Marta Sz.
4 lata temu
Firma Tajfun wyłudza telefony od operatora sieci PLAY.
Rydel
5 lata temu
Powinny zostać wyciągnięte najwyższe konsekwencje wobec tej firmy i zrobić pożadek z takimi firmami w całej Polsce poprzez radykalne ustawy a tego typu działalnością wydać zezwolenia na ochronę barów mlecznych
Roch
5 lata temu
Każda agencja przy zabezpieczeniu tak dużej imprezy boryka się z brakiem ludzi i zatrudnia się inwalidów bo właściciel zmniejsza koszty wystarczy popatrzeć w galeriach mankietach czy zwykłych sklepach. Jeśli dochodzi do incydentu to interwencja jest dużo opóźniona ci ludzie są złe wyszkoleni i rak będzie dokąd prawo się nie zmieni a politycy niech się zastanowią czy warto grać emocjami jeśli tak to bądźmy przygotowani na kolejne incydenty
...
Następna strona