Notowania

Agnieszka Pomaska zakłada zespół parlamentarny. Chce "zerwać z plastikiem"

"Zerwij z plastikiem" - to nowy zespół parlamentarny, który do życia w Sejmie powołała posłanka PO Agnieszka Pomaska. Na razie jest w nim 17 osób. Wszyscy to koledzy partyjni założycielki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Na razie w zespole Agnieszki Pomaski jest 17 osób. Wszyscy to posłowie Platformy Obywatelskiej. (Fot: Adam Warżawa)

- Tematem zajmuję się od pół roku, kiedy trafiłam na informacje dotyczące szkodliwości plastiku w naszym codziennym życiu, np. jeśli chodzi o korzystanie z plastikowych naczyń, sztućców czy opakowań na jedzenie - tłumaczy chęć utworzenia zespołu Agnieszka Pomaska w rozmowie z wyborcza.pl.

Czym zespół miałby się zajmować? Pomaska rozpoczęła od interpelacji do ministra zdrowia, w której pyta jak polskie prawo jest przygotowane do rosnącego zużycia plastiku i innych tworzyw sztucznych.

Zobacz też: UE na wojnie z plastikiem. Znikną słomki do napojów i patyczki do uszu

Oprócz kwestii legislacyjnych, posłanka ma również pełnić funkcję edukacyjną. - Zamierzamy zorganizować akcję edukacyjną skierowaną do konsumentów - zapowiada w rozmowie z "GW" parlamentarzystka. Jej zdaniem Polacy nauczyli się już czytać etykiety, ale wciąż nie zwracają uwagi na to, w co zapakowana jest żywność.

Na razie w zespole jest 17 członków. Wszyscy to posłowie Platformy Obywatelskiej. Znajdziemy wśród nich m.in. Joannę Kluzik-Rostkowską, Joannę Muchę, Arkadiusza Myrchę, Kingę Gajewską, Sławomira Nitrasa, Henrykę Krzywonos czy Cezarego Tomczyka. Przewodnicząca zapewnia jednak, że drzwi są otwarte dla parlamentarzystów wszystkich opcji.

Agnieszka Pomaska już nie pierwszy raz pojawia się w mediach w kontekście walki z plastikowymi opakowaniami. Jesienią kilkukrotnie pisaliśmy o tym, jak w mediach społecznościowych krytykowała ona sieci handlowe za pakowanie warzyw w folię. Oberwało się wówczas m.in. sieci Lidl, a także Biedronce. Pisaliśmy o tym na łamach naszych serwisów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: agnieszka pomaska, ekologia, parlament, sejm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2019

GhhjjjAle z niej dzban

07-01-2019

LisPomaska podpaska ci mlaska

07-01-2019

andPO_maska i tyle w temacie :)

Rozwiń komentarze (17)