Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Akcja CBA: 12 pracowników banku zatrzymanych

458
Podziel się:

CBA zatrzymało 12 byłych i obecnych pracowników jednego z banków, który w latach 2012-17 oferował swoim klientom produkty piramidy finansowej. W sprawie poszkodowanych jest ok. 2000 osób na kwotę 600 mln złotych.

W wyniku działania grupy ponad 2 tys. osób straciło co najmniej 600 milionów złotych.
W wyniku działania grupy ponad 2 tys. osób straciło co najmniej 600 milionów złotych. (East News, Witold Rozbicki/REPORTER)
bETBadhh

Z nieoficjalnych informacji money.pl wynika, że zatrzymani to byli i obecni pracownicy Alior Banku. Osoby na kierowniczych stanowiskach to dwóch dyrektorów oddziałów banku w Poznaniu. Sprawa jest rozwojowa.

Inwestorzy Alior Banku z niepokojem śledzą informacje na temat zatrzymań pracowników banku przez CBA. Notowania akcji na giełdzie w Warszawie wyraźnie spadają. Straty można szacować na 200 mln zł.

bETBadhj

Jak informuje CBA w komunikacie, do zatrzymań doszło w środę rano w Wielkopolsce. Akcja ma związek ze śledztwem, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, dotyczącym funkcjonowania w latach 2012-2017 na terenie kraju zorganizowanej grupy przestępczej.

Grupa stworzyła i zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. W wyniku działania grupy ponad 2 tys. osób straciło co najmniej 600 milionów złotych. Szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków. Minimalna kwota inwestycji wynosiła 40 tys. euro. Wszystko wskazuje na to, że pracownicy banków działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych świadomie wprowadzali nabywców w błąd. Przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi - czytamy wkomunikacie CBA.

Zatrzymane dzisiaj osoby zostaną przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty oszustwa.

bETBadhp

Do tej sprawy, ale w innych wątkach śledztwa agenci CBA zatrzymali 5 marca br. 11 osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i prania pieniędzy. Wobec 7 podejrzanych Sąd Rejonowy w Łodzi zastosował trzymiesięczny areszt. Natomiast wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zobacz także: Komisja śledcza ds. Amber Gold. Giertych kontra Wassermann

bETBadhK
KOMENTARZE
(458)
Recki
2 lata temu
Mirek
przedział 1 k...
3 lata temu
A kiedy zapudłują Czarneckiego? Czy może jest to święta krowa używająca do podróży samochodowego bagażnika.
Oboektywny
3 lata temu
Kto pisze te bzdury ??? Przecież te pieniądze poszły na konto funduszu, który je ukradł a nie do ich prywatnej kieszeni. Robią z nich kozły ofiarne a wy się cieszycie. Naiwni i niedouczeni. Chleba i igrzysk szara maso...
bETBadhL
bogdan1374
3 lata temu
Na SKOK-ch, BFG straciło (czyli wszyscy klienci banków), stracili 3 mld zł. Czy CBA weżmie się za SKOKi "senatora" Biereckiego??
bogdan1374
3 lata temu
A co z bankami udzielającymi kredytów walutowych. Za bank prywatny to łatwo się PiSowi "zabrać", gorzej ze spełnieniem "przedwyborczych obiecanek".
...
Następna strona