Trwa ładowanie...
bErRlEOJ

Notowania

Przejdź na

Alimenty natychmiastowe będą łatwe i szybkie

- Alimenty natychmiastowe to nowy instrument, który wprowadzamy nie zamiast dotychczasowej ścieżki uzyskiwania alimentów, ale obok niej. To alimenty w ustandaryzowanej wysokości. Będzie ona wynikała z przepisów – powiedział w programie "Money. To się Liczy" wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Wyjaśnił, że alimenty te będą orzekane w oparciu o bardzo uproszczoną procedurę. Zainteresowany rodzic będzie musiał przedstawić wniosek o wydanie "alimentacyjnego nakazu zapłaty", akt urodzenia dziecka i ewentualnie inne dokumenty poświadczające sytuację dziecka. Dodał, że wysokość alimentów będzie się zmieniała w kolejnych latach, gdyż mają być one uzależnione od poziomu cen. Aktualnie będzie to co najmniej 500 zł na dziecko.

0
0
31
Podziel się
Komentarze (31)
zobacz więcej komentarzy (31)
bErRlEOV
KOMENTARZE
(31)
Arleta
2 lata temu
A gdzie tatusiowie ? Czy plemniki latają w powietrzu ?
Ani12
2 lata temu
I bardzo dobrze 500 to minimum powinni jeszcze nic możliwości podwyższania kwoty co 3 miesiące ,przecież dzieci tak szybko rosną
Alimany from...
2 lata temu
Pomysł mądry i bezpieczny może . Inaczej można stwierdzić o wyrokach sądowych gdzie jest nakaz 1500 zł , a każdy pracodawca oferuję umowę o pracę 2000-2250 zł brutto , oczywiście Sędziowie nie widzą problemu , bo maja immunitety chodzą kradną po sklepach , do aut wsiadają po pijanemu , poświadczają nie prawdę w aktach , a dłużnik ma komornika ( często kolegę Prezesa Sądu ) który się pyta co chwilę czy ma dłużnik coś wartościowego.
bErRlEPn
Black widow
2 lata temu
To panowie podwójne gumy na koła. :))
Amigo
2 lata temu
Małżeństwo się rozpada, 7lat temu rozstali się ale sie nie rozwiedli, teraz facet po 7 latach dowiaduje się że ma nie 1 dziecko bo tak było jak się rozstawali, ale czwórkę i prawnie będzie płacił im alimenty bo to jego dzieci. Prawnie zapisane na jego nazwisko. Fajnie co? Takich przypadków w skali Polski są tysiące.
...
Następna strona