Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Amazon wchodzi na rynek usług zdrowotnych. Na razie w USA

1
Podziel się:

Koncern Amazon ogłosił w środę, że zacznie oferować usługi związane z telemedycyną w całych Stanach Zjednoczonych. Będzie to pierwsza inicjatywa giganta internetowego w obszarze usług zdrowotnych.

Amazon wchodzi na rynek usług zdrowotnych. Na razie w USA
Wygląda na to, że tym razem Amazon rzucił wyzwanie firmom ubezpieczeniowym (Pixabay)

Plany koncernu opierają się na programie Amazon Care, umożliwiającym całodobowe teleporady lekarskie, ale również dostawy z aptek i wizyty domowe. Jak dotąd program obejmował tylko pracowników korporacji w stanie Waszyngton, gdzie mieści się jej siedziba, ale do lata ma być dostępny do kupienia przez innych pracodawców dla swoich pracowników w całym kraju.

Jest to zaprojektowane jako dodatkowa usługa uzupełniająca ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez pracodawców.

Jak zauważa agencja AP, w dobie pandemii zainteresowanie telemedycyną wzrosło w USA w gwałtowny sposób, a firmy oferujące ubezpieczenia zdrowotne rozszerzyły swoje oferty.

Zobacz także: Nowe obostrzenia od soboty. Lockdown faktem. "Stosujcie DDM!"

Wraz z Amazon Care technologiczny gigant wejdzie w kolejny sektor gospodarki, zdominowany dotąd przez firmy ubezpieczeniowe. Pandemia była okresem dużych wzrostów dla ubezpieczycieli w kraju, gdzie publiczna służba zdrowia dostępna jest tylko dla wojskowych, seniorów i najuboższych. Ceny akcji największych firm oferujących ubezpieczenia wzrosły o 50-75 proc.

Ubiegły rok był również niezwykle udany dla Amazona, który zanotował rekordowe wzrosty przychodów (wzrost o ponad 100 mld USD, 36 proc.) i zysków (o 84 proc.). Cena akcji spółki jest dziś o prawie 75 proc. wyższa niż na początku 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
aloes
3 lata temu
bezsensu. to nie jest obszar ich kompetencji. amazon oszalał. "inwestorzy kapitałowi" nadymali ich do granic absurdu. Liczę, że w Polsce im się nie uda.