Notowania

Amber Gold. Na razie raportu komisji śledczej nie będzie

Raport z ustaleń Komisji ds. Amber Gold miał być w listopadzie, ale do tej pory go nie ma. I w tym roku raczej się nie pojawi. Dlaczego? Według posłów PiS - są nowe okoliczności. Opozycja twierdzi, że władza czeka, by było bliżej do przyszłorocznych wyborów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(newspix.pl)
Według członków komisji raport z jej prac powinien być gotowy "bliżej marca" (Fot: DAMIAN BURZYKOWSKI)

Środowa "Rzeczpospolita" pisze, że w tym roku raportu z prac komisji śledczej ds. Amber Gold nie należy się spodziewać. - Mamy czas do końca kadencji Sejmu - powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wasserman.

A jeszcze wiosną mówiła, że raport powinien pojawić się "najpóźniej na początku listopada".

- Materiał jest ogromny. Stenogram z przesłchania jednego świadka to ok. 150 stron, a takich świadków mamy 140 - podkreśla Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący komisji.

Zobacz także: Przesłuchanie Donalda Tuska przez komisję ds. Amber Gold

Z kolei przedstawiciel Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski twierdzi, że pojawiły się nowe przesłanki, a raport będzie "bliżej marca". - Wpłynęły nowe materiały. Dotyczą styku państwa i przestępczości - mówi poseł i dodaje, że są one "ściśle tajne".

Z kolei PO podkreśla, że raport komisji to "pałka polityczna", dlatego szefowie czekają z jego publikacją. - Posłowie czekają na polityczne decyzje góry, czyli samego Jarosława Kaczyńskiego - mówi Krzysztof Brejza z PO.

"Rzeczpospolita" pisze, że PiS liczył na postawienie przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska. Okazuje się jednak, że to może się nie udać przed końcem kadencji. Na wyjaśnienie, kto stał za Marcinem P. nie ma jednak co liczyć. - Nie jesteśmy prokuraturą, naszym zadaniem było zbadanie, jak działały instytucje państwa - mówi Krajewski.

Każdy rok działalności komisji ds. Amber Gold to ok. 1,1 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Amber Gold, komisja, raport, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2018

kasaOddać kasę za nieefektywną pracę - wszyscy członkowie komisji!!!!!

19-12-2018

30tysiecy miesiecznie!Wassermann musi dalej kase brac,,W Krakowie jej nie chca!

19-12-2018

OldPiS to złodzie...je !!!

Rozwiń komentarze (24)