Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Andrzej Duda kontra Rafał Trzaskowski. Oto programy kandydatów

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się ze sobą urzędujący prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, dziś zasiadający w fotelu prezydenta Warszawy. Najbliższe dwa tygodnie to będzie bitwa na programy. Szczególnie w dobie kryzysu ważna jest więc gospodarka. Co proponują dwaj uczestnicy, którzy pozostali w wyborczym wyścigu? W pigułce prezentujemy to w naszym materiale. Emerytury stażowe, inwestycje samorządowe czy wielkie infrastrukturalne projekty - to podstawowe elementy programu Andrzeja Dudy na potencjalną drugą kadencję. Urzędujący prezydent wielokrotnie podkreślał swoje poparcie dla budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego czy przekopu Mierzei Wiślanej. Trzaskowski stawia na inwestycje za rogiem, czyli takie, o których decydować mają samorządy. To one wiedzą lepiej, czy mieszkańcy potrzebują świetlicy, przychodni czy klubu seniora. Prezydent Warszawy chce również darmowych żłobków i przedszkoli oraz chciałby dofinansować ekologiczne...

rozwiń
7
Podziel się:
KOMENTARZE
(7)
Obywatel
3 lata temu
Jak Trzaskowski będzie zajmował się sprawami w skali Polski jak Warszawy, to będzie totalna klapa. Przypomnę: - wstrzymywanie wypłat z tarczy dla przedsiębiorców, - awaria oczyszczalni Czajka i skażenie Wisły, - otwarcie strefy relaksu za PLN 920tys. - w środku miasta przy ruchliwej i zadymionej ulicy, - awaria ciepłownicza w grudniu na Mokotowie (oddanie spółki w obcy - Niemiecki kapitał), - wstrzymywanie wypłat odszkodowawczych za zagrabione kamienice, - upartyjnienie stanowisk w strukturach samorządowych Warszawy - większość obstawiona przez PO, i wiele innych.
prawdziwe
3 lata temu
Dopóki PO nie zniknie z tymi pseudo specjalistami jak Tusk,Schetyna, Kidawa,Kopacz,Budka ....dopóty nasz kraj będzie kulał niestety ale id wrzasku i jadu nie powstaną fabryki,nowe drogi żłobki przedszkola szkoły szpitale rozwój
PiS
3 lata temu
a kim jest ten Trzaskiwski.Stoi taki pociotek w garniturku i drze gęba że to oni a to takie a gdzie jest konkretny program?Z czym ten człowiek startuje ?Co potrafi?Jakie ma osiągnięcia?Błagam co? że koleś z PO to od razu ma być prezydentem?Prawda jest taka że do Dudy mu brakuje wiele.
Neo
3 lata temu
Czekamy na więcej kiełbasy wyborczej od Dudy.
hanys
3 lata temu
Nie przystaja te gadki o zlobkach przedszkolach i innych socjalach do powagi urzedu prezydenta.Ale czyms trzema mamic gawiedz.