Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Aplikacja ProteGO Safe. Czy zapewni bezpieczeństwo najmłodszym?

1
Podziel się

Korzystanie z aplikacji ProteGo Safe ma na zapewnić bezpieczny powrót najmłodszych do szkół. O rozwiązaniu w samych superlatywach wypowiadają się szefowie MEN i GIS. Czy słusznie?

Aplikacja ProteGO Safe. Czy zapewni bezpieczeństwo najmłodszym?
PiontkowskiAplikacja ProteGO Safe. Czy zapewni bezpieczeństwo najmłodszym? (KPRM, KPRM)
bDTuNGid

Aplikacja ProteGO Safe. Czy zapewni bezpieczeństwo najmłodszym?

Aplikacja ProteGo Safe umożliwia alarmowanie o zakażeniu koronawirusem, zapewniając szansę na odseparowanie chorego od kontaktu z grupą uczniów lub nauczycieli. MEN i GiS zalecają, by przed powrotem do szkół zainstalowali ją zarówno rodzice, jak i dzieci.

Zobacz także: Powrót do szkół. Dlaczego wracamy do stacjonarnego nauczania mając rekordy zakażeń.
bDTuNGif

Aplikacja ProteGO Safe nie wymaga logowania. Aby ją uruchomić nie trzeba też podawać swoich danych osobowych, ani numeru telefonu. Zgodnie ze stanowiskiem obu instytucji (MEN i GIS) izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aplikacja ProteGO Safe. Czy zapewni bezpieczeństwo najmłodszym?

Sama aplikacja ProteGO Safe składa się z dwóch modułów, które umożliwiają m.in. samokontrolę stanu zdrowia przy pomocy dziennika weryfikującego na bieżąco, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Ponadto narzędzie umożliwia skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

bDTuNGil

Przypomnijmy, że z założenia aplikacja ProteGO Safe służy informowaniu o możliwym kontakcie z koronawirusem. W przypadku chorych z naszego otoczenia otrzymujemy odpowiednie powiadomienie. Przy pomocy aplikacji jesteśmy także instruowani, jakie środki ostrożności należy zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTuNGiG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Domi
8 miesięcy temu
Odpowiedź jest prosta .nie zapewni .Brawo PiS