Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemysł
27.06.2019 18:38

Arabska firma produkuje pod Warszawą tytoń. Pomogła jej państwowa agencja

Producent tytoniu do fajek wodnych uruchomił pod Warszawą fabrykę. To pierwsza inwestycja jakiejkolwiek firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich obsłużona przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Palonko, palonko

Al Fakher, jeden z największych na świecie producentów tytoniu do fajek wodnych, wybrał Polskę jako kraj, w którym zlokalizuje swoją europejską produkcję. Konkurowaliśmy głównie z krajami regionu.

Nairobi jest jedną z lokalizacji, gdzie PAIH oferuje przedsiębiorcom swoje usługi
Łapówki na egzotycznych rynkach. Darmowe porady polskich urzędników wkrótce się skończą

Na decyzję o wyborze Polski jako lokalizacji nowej fabryki miało wpłynąć przede wszystkim dobre przyjęcie arabskiej firmy w naszym kraju, co przyzał Desmon Naughton, prezes Al Fakher.

- Jesteśmy zadowoleni z otwartości polskich instytucji, w szczególności urzędu celnego, który mocno zaangażował się w pomoc w realizacji tak szczególnego projektu - dodał.

Szef koncernu tytoniowego. "Wyobrażam sobie świat bez papierosa"

Fabryka zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim docelowo będzie zatrudniać 100 osób. Choć linia produkcyjna działa już od kwietnia, dziś nastąpiło jej oficjalne otwarcie. W jego trajcie Marcin Fabianowicz z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przyznał, że spodziewa się kolejnych inwestycji ze Zjednocoznych Emiratów Arabskich i państw z nim sąsiadujących.

- Prowadzimy intensywne działania promujące Polskę poprzez Biuro Handlowe PAIH w ZEA. W przyszłym roku odbędzie się EXPO 2020 w Dubaju. To pierwsza wystawa światowa w tym regionie świata i świetna okazja do zwrócenia uwagi arabskich inwestorów na nasz kraj - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przemysł, paih, tytoń, szisza
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2019

GrotTak, tak. Niech PIS pomaga osiedlać się w Polsce kolejnym arabskim firmom ! Potem niech pomogą wybudować meczet w każdej gminie....skoro tacy pomocni … Czytaj całość

27-06-2019

JurasMało nam firm z Europy, szukających tu taniej siły roboczej do swoich montowni. (zgodnie z wyborczymi zapowiedziami Morawieckiego i ska o … Czytaj całość

27-06-2019

bqAraby ????????????? :-(

Rozwiń komentarze (35)