Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ares Management i Griffin Real Estate nabywają pakiet większościowy w spółce Murapol

1
Podziel się:

Spółka joint venture utworzona przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation (NYSE: ARES) oraz Griffin Real Estate podały do wiadomości informację o zakupie 98.04% akcji wiodącego polskiego dewelopera, spółki Murapol S.A. Wartości transakcji nie ujawniono.

Ares Management i Griffin Real Estate nabywają pakiet większościowy w spółce Murapol
(Materiały prasowe)

Murapol jest jednym z najbardziej aktywnych polskich deweloperów w sektorze budownictwa mieszkaniowego, który tylko w 2019 roku podpisał blisko 3,7 tys. umów dot. sprzedaży mieszkań. Dzięki doskonale zintegrowanemu łańcuchowi dostaw, Murapol koncentruje się na budowie przystępnych cenowo lokali w największych polskich miastach. Obecnie portfel projektów spółki Murapol, w różnych fazach realizacji, to około 17,700 lokali.

- Cieszymy się, że wraz z Griffin Real Estate, który jest naszym partnerem w tej transakcji, możemy nabyć jednego z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Murapol może się pochwalić imponującymi osiągnięciami związanymi z dostarczaniem na rynek produktu dobrej jakości oraz dużą liczbą projektów w przygotowaniu, co gwarantuje dalszy wzrost spółki – powiedział John Ruane, Partner i Prezes działu European Real Estate Equity w funduszu Ares. – Polska jest rynkiem, gdzie wciąż występuje deficyt mieszkań, co zapewnia utrzymywanie się silnego popytu.

- Murapol to spółka o ugruntowanej pozycji, z dobrymi perspektywami na dalszy wzrost na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie – powiedział Piotr Fijołek, Senior Partner w Griffin Real Estate. – Ponadto, nabycie Murapolu oznacza dodanie do naszych platform kolejnego, ważnego partnera biznesowego.

- Przez ostatnie dwa lata skupialiśmy się na naszej podstawowej działalności deweloperskiej i wierzymy, że nowe partnerstwo z Aresem i Griffinem pozwoli na jeszcze szybszy rozwój – powiedział Nikodem Iskra, Prezes Zarządu spółki Murapol.

Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Zbieramy podp...
3 lata temu
Jezeli Prezes Murapolu w Bielsku Biala Iskra bedzie tak dalej bezszczelny i nie odbieral telefonow od klientow I nie dotrzymawal umow stwarzal problemy dla kupujacych to pojdzie z torbami...jego ludzie tez sa bezszczelni nie ma tam z kim rozmawiac.Koniecznie powiadomimy firme amerykanska Griffin o pracy I traktowaniu kupujacych mieszkania w firme Murapol Bielsko Biala..