Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

ASF. Niemcy myślą o postawieniu płotu w obawie przed wirusem

1
Podziel się:

Władze Brandenburgii poważnie rozważają ustawienie na granicy z Polską "mobilnych ogrodzeń", które miałyby zapobiec przemieszczaniu się zarażonych ASF dzików z terenu Polski. Decyzja ma zapaść w najbliższych dniach. Ogrodzenia byłyby ustawione nad brzegami Odry i Nysy.

ASF. Niemcy myślą o postawieniu płotu w obawie przed wirusem
ASF. Niemcy myślą o postawieniu płotu w obawie przed wirusem (iStock.com, JMrocek)
bECVldvp

ASF. Niemcy myślą o postawieniu płotu w obawie przed wirusem

W magazynach na terenie Brandenburgii (landu z najdłuższą granicą z Polską) leżą ogrodzenia o łącznej długości 150 km, natomiast o jeszcze dalsze mają się postarać powiaty - informowała w czwartek minister ds. ochrony konsumenta Ursula Nonnemacher (Zieloni).

Jak podkreśliła ostateczna decyzja o ich użyciu ma zapaść najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

bECVldvr
Zobacz także: Oglądaj: Wirus ASF już w Wielkopolsce. Sytuacja coraz poważniejsza. Jaki czarny scenariusz?

Według wstępnych informacji rzeczone ogrodzenia byłyby ustawione nad brzegami Odry i Nysy. Z racji ich "moblilności" można je szybko postawić i tak samo szybko zdemontować. Koszt całego przedsięwzięcia może wynieść około 200 tys. euro.

ASF. Coraz poważniejsze obawy przed wystąpieniem wirusa na terenie Niemiec

Przypomnijmy przy okazji, że na terenie niemieckich landów sąsiadujących z Polską nie wykryto do tej pory przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jednocześnie obawy przed pojawieniem się wirusa wzrosły po stwierdzeniu przypadków jego występowania w Lubuskiem, gdzie w listopadzie wykryto wirus ASF u kilku dzików.

bECVldvx

W celu zapobieżenia przedostania się wirusa ASF na teren Niemiec, władzy Brandenburgii postanowiły zwiększyć ilość polowań na dziki i pobieranie próbek z każdego martwego osobnika jaki zostanie odnotowany. W wykryciu padliny pomagają drony i kamery termowizyjne zainstalowane wzdłuż granicy - do 15 km w głąb Niemiec.

bECVldvS
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Endriu
2 lata temu
Niestety plot nie jest idiotoodporny wystarczy jakiś madrala który przeniesie wirusa na teren Niemiec i pozamiatane.