Notowania

Asystentka prezesa Grupy Azoty superdyrektorem z superpensją. Kobieta zarabia 30 tys. zł

Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty stworzył specjalne stanowisko swojej asystentki. Od początku roku Agnieszka Sorbnicka-Krasinkiewicz jest już szefową Departamentu Korporacyjnego Zarządzania i Komunikacji. Nic nie wiadomo o jej kompetencjach, ale zarabia świetnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SPL/East News)
Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty już pod koniec roku planował awans swojej asystentki. (Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)

O zaskakujących roszadach kadrowych w chemicznym gigancie informuje”Fakt”. Według dziennika, byłej już asystentce od 2 stycznia podlega wiele ważnych biur w jednej z większych spółek Skarbu Państwa. Taka odpowiedzialność oczywiście związana jest z sowitym wynagrodzeniem.

Fakt dowiedział się, że jest to 30 tys. zł, a prezes Wojciech Wardacki już od pewnego czasu miał dzielić się władzą z asystentką. Na początku stycznia najwidoczniej postanowił to sformalizować. Tak powstało w firmie nowe stanowisko.

Imperialne zapędy Grupy Azoty

Od 2 stycznia byłej asystentce podlega m.in. Biuro Nadzoru Właścicielskiego, Biuro Obsługi Organów Spółki, Biuro Komunikacji i Sponsoringu. O planach szefa chemicznej spółki, gazeta pisała już przed świętami.

Artykuł tylko opóźnił powstanie superstanowiska. Gdy po posiedzeniu rady nadzorczej prezes ocalił swoje stanowisko, wrócił do tej koncepcji. Sorbicka-Krasinkiewicz w spółce pracuje od 2008 r.

Zaczynała jako laborantka, ale w 2016 kiedy Wardacki został prezesem ZCh Police, szybko zaczęła wspinać się po szczeblach kariery. Informatorzy ”Faktu” donoszą, że prezes wraz z asystentką byli widywani w sytuacjach niedwuznacznych. Prawnik Wardeckiego zaprzecza tym doniesieniom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: grupa azoty, asystentka prezesa, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-01-2019

AreSporsoring to jest rodzaj prostytucji.

05-01-2019

PolakDojna zmiana ale przynajmniej pobzyka

05-01-2019

JanZa uprawianie seksu to całkiem nie dużo luksusowe drozsze

Rozwiń komentarze (1177)