Notowania

wiadomości
31.10.2019 14:09

AXA na sprzedaż. Chętnych nie brakuje

Według Reutersa, Grupa AXA zastanawia się nad sprzedażą części swojego ubezpieczeniowego imperium w Europie środkowej. W grę ma wchodzić również polska spółka należąca do giganta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Według Reutersa PZU jest zainteresowane przejęciem biznesu ubezpieczeniowego AXA. (Fot: Rafał Guz)

"Puls Biznesu" próbował potwierdzić te doniesienia w centrali firmy, ale jak się okazało, ta nie ma zamiaru komentować, jak to określono, "rynkowych plotek".

Od listopada ostrzejsze przepisy ws. rozliczania VAT. "Sankcje mogą być poważne"

Na ten temat, pozostając już przy tej terminologii, plotkuje się od dość dawna. Przypomnijmy. Francuska AXA pojawiał się w naszym kraju w 2006 r. Grupa od początku mierzyła wysoko i była jedną z zainteresowanych prywatyzacją PZU.

Jednak, jak zauważa, gazeta, po 13 latach osiągnięcia nie są spektakularne. Na rynku majątkowym AXA jest na piątym miejscu pod względem udziałów, a w kategorii ubezpieczeń na życie dopiero na 9. Tymczasem globalnie AXA chce być we wszystkich swoich "lokalizacjach" liderem.

KNF punktuje, że pieniądze ze składek lokowane są w aktywa charakteryzujące się wysokim ryzykiem.
Polisolokaty do likwidacji. KNF bierze się za UFK. Sprawdziliśmy ich wyniki

Skoro zatem to się nie udało w Polsce, opuszczenie tego rynku staje się coraz bardziej prawdopodobne. Tym bardziej, że finansowo też nie najlepiej to wygląda, bo przychody Grupy AXA w Polsce spadły w pierwszej połowie roku o 6 proc.

Według informacji Reutersa najbardziej zainteresowani przejęciem środkowoeuropejskich spółek AXA mają być PZU, Allianz i Generali. Podobnie jednak jak sama AXA firmy te nie zamierzają komentować takich spekulacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, axa, ubezpieczenia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2019

HjkPolska przestaje być dobrym rynkiem dla kapitału, więcej podatków, składek i znoszenia limitów ZUS (30), niepewna sytuacja z rozdawnictwem PiS. Rząd … Czytaj całość

31-10-2019

true@Hjk rozejrzyj się , w centrach miast są tylko banki i insttucje finansowe. Reszty na to nie stać. Moze el dorado dla wszystkich innych tylko nie … Czytaj całość

01-11-2019

efweteJuż nie znajdują naiwnych ,eldorado się skończyło a pis znowu wygrał wybory więc nie będzie kogo skubać

Rozwiń komentarze (7)