Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

AXA na sprzedaż. Chętnych nie brakuje

7
Podziel się

Według Reutersa, Grupa AXA zastanawia się nad sprzedażą części swojego ubezpieczeniowego imperium w Europie środkowej. W grę ma wchodzić również polska spółka należąca do giganta.

Według Reutersa PZU jest zainteresowane przejęciem biznesu ubezpieczeniowego AXA.
Według Reutersa PZU jest zainteresowane przejęciem biznesu ubezpieczeniowego AXA. (PAP, Rafał Guz)
bDySomwR

"Puls Biznesu" próbował potwierdzić te doniesienia w centrali firmy, ale jak się okazało, ta nie ma zamiaru komentować, jak to określono, "rynkowych plotek".

Zobacz także: Od listopada ostrzejsze przepisy ws. rozliczania VAT. "Sankcje mogą być poważne"

Na ten temat, pozostając już przy tej terminologii, plotkuje się od dość dawna. Przypomnijmy. Francuska AXA pojawiał się w naszym kraju w 2006 r. Grupa od początku mierzyła wysoko i była jedną z zainteresowanych prywatyzacją PZU.

bDySomwT

Jednak, jak zauważa, gazeta, po 13 latach osiągnięcia nie są spektakularne. Na rynku majątkowym AXA jest na piątym miejscu pod względem udziałów, a w kategorii ubezpieczeń na życie dopiero na 9. Tymczasem globalnie AXA chce być we wszystkich swoich "lokalizacjach" liderem.

Skoro zatem to się nie udało w Polsce, opuszczenie tego rynku staje się coraz bardziej prawdopodobne. Tym bardziej, że finansowo też nie najlepiej to wygląda, bo przychody Grupy AXA w Polsce spadły w pierwszej połowie roku o 6 proc.

Według informacji Reutersa najbardziej zainteresowani przejęciem środkowoeuropejskich spółek AXA mają być PZU, Allianz i Generali. Podobnie jednak jak sama AXA firmy te nie zamierzają komentować takich spekulacji.

bDySomwZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDySomxu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(7)
true
rok temu
@Hjk rozejrzyj się , w centrach miast są tylko banki i insttucje finansowe. Reszty na to nie stać. Moze el dorado dla wszystkich innych tylko nie Polaków się w koncu kończy.
Hjk
rok temu
Polska przestaje być dobrym rynkiem dla kapitału, więcej podatków, składek i znoszenia limitów ZUS (30), niepewna sytuacja z rozdawnictwem PiS. Rząd wkrótce sprowokuje odpływ kapitału z Polska, tylko kto będzie pracował i płacił podatki.
Jacek
rok temu
Firma która zaniżała składki i nałapała szkodowych klientów .
bDySomxv
magda
rok temu
Teraz ci złodzie.e przyłaczyli się do innych złodz..i z provide.ta i za ich pośrednictwem będą wciskać ludziom ubezpieczenia
derwan
rok temu
Sprzedawali polisolokaty? Swoja droga to dziwne że rynek ubezpieczeniowy tak słabo się konsoliduje.