Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MRT
|

Badania kliniczne i innowacje. Światowy koncern inwestuje w Polsce od dekad

2
Podziel się:

Ponad 100 milionów złotych rocznie inwestuje w badania kliniczne nad nowymi lekami i szczepionkami MSD Polska - farmaceutyczna spółka znana na całym globie pod nazwą Merck. Dla koncernu Polska jest cały czas istotnym rynkiem. I nie zmienia się to od trzech dekad.

MSD w Polsce jest obecne od 1991 roku - w tej chwili zatrudnia niemal 400 pracowników. I niemal od trzech dekad prowadzi w Polsce badania kliniczne. Co ciekawe, koncern w USA i Kanadzie znany jest pod inną nazwą: Merck. To jeden z liderów branży farmaceutycznej, a głównym obszarem działalności jest opracowanie leków i szczepionek. O tym, jak firma chce się rozwijać w Polsce i ile inwestuje w badania opowiada dyrektor generalny MSD Polska Dimitrios Gitas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
nvt
rok temu
Zapraszamy zapoznać się z usługami serwisu CapitalKo! Na pewno będzie przydatny wszystkim chętnym skalować i rozwijać własny biznes. CapitalKo udziela pożyczek na rozwój firm szybko, online, z minimalną ilością dokumentów capitalko.com
Nic dziwnego
2 lata temu
że w Polsce firmy farmaceutyczne inwestują w badania kliniczne, przy czym inwestują, to duży eufemizm. Wystarczy przeczytać raport NIK z 2010 roku na temat badań klinicznych i zawarte w nim końcowe wnioski. Większość pieniędzy idzie do kieszeni lekarzy. Dodatkowo, istniejące w Polsce rozwiązania prawne dotyczące badań klinicznych, stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów - wniosek NIK. Równocześnie, co prawda Urząd Rejestracji leków prowadzi rejestr badań klinicznych, ale nie jest on dostępny dla każdego obywatela, aby mógł sprawdzić, czy nie bierze udziału w nielegalnym badaniu. Natomiast istniejący w Konstytucji RP zapis, że nikt nie może bez swojej woli brać udziału w eksperymencie medycznym jest martwy, ponieważ ostateczny werdykt odnośnie tego wydają lekarze, którzy prowadzą takie badania i zarabiają na tym (vide - sprawa badań klinicznych w Poznaniu, opisywana przez Superwizjer TVN). O wszystkim tym dobrze wiedzą polskie władze, ale lobby lekarskie w sejmie jest bardzo silne.