Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Beata Kempa straszy samorządowców. Chodzi o nauczycieli

1099
Podziel się:

"Samorządy nie mogą wypłacić strajkującym nauczycielom rekompensat finansowych" - mówi w Radiu RMF FM minister Beata Kempa i straszy ich rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych.

Beata Kempa straszy samorządowców. Chodzi o nauczycieli
(PAP)

- Doskonale samorządy wiedzą, że nie mogą podjąć takiej decyzji, ponieważ przekroczą prawo i czeka ich rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Niektórzy samorządowcy mają jednak inne zdanie i jeszcze podczas strajku, który dziś został zawieszony - deklarowali, że nauczyciele otrzymają pieniądze -mówi w RMF FM Beata Kempa.

Jak dodaje, jest prawnikiem, człowiekiem prawa, a prawo nie przewiduje takiej możliwości, czy to się komuś podoba, czy nie. - Nawet jeśli ktoś ma najlepsze intencje - mówi Kempa.

Znawcy prawa pytanie przez RMF FM jednoznacznie mówią, że nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia za czas strajku, ale podkreślają, że mogą dostać rekompensatę. Jednak, żeby pieniądze do nich trafiły konieczne będzie zawarcie porozumienia między dyrektorami szkół, a centralami związkowymi.

Biorąc pod uwagę sprzeciw strony rządowej, niektóre samorządy obawiają się konsekwencji, odwlekają decyzję i czekają na opinie prawników.

Nauczyciele wciąż nie wiedzą, czy pieniądze trafią na ich konto, a jeżeli tak, to ile. Nadal w samorządach trwa interpretacja prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(1099)
Alu
3 lata temu
Beatka zostaniesz w wybory z tego co powiedzialas rozliczona...
dorado22
3 lata temu
jedyne prawo dla kempy-to milczeć.A tak na marginesie, to czego jest ta kempa -rozumu?
wujo
3 lata temu
Odezwała się NIE MOTA
Milka
3 lata temu
Gruba i brzydka.
pis -1
3 lata temu
Beata Klempa jako poseł - prawnik glosujący łamanie konstytucji powinna otrzymać dożywocie.
...
Następna strona