Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Bezpłatna zmiana biletów. LOT przedłuża termin

0
Podziel się:

LOT przedłuża możliwość bezpłatnej zmiany biletu lotniczego. Zmiany rezerwacji będzie mógł dokonać każdy, kto kupi bilet do końca października. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa na lotniskach panuje chaos. Loty często się opóźniają lub są odwoływane.

Bezpłatna zmiana biletów. LOT przedłuża termin
LOT przedłuża możliwość bezpłatnej rezerwacji. (Flickr, Janusz Jakubowski)
bEDFFXEB

Bezpłatne zmiany w rezerwacjach LOT wprowadził już we wrześniu 2020 roku. Teraz taką możliwość przedłuża. Jak tłumaczy spółka, chodzi o komfort pasażerów.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że udany wypoczynek czy delegacja służbowa zaczynają się od bezproblemowego zaplanowania podróży, dlatego właśnie przedłużyliśmy politykę elastycznego zarządzania rezerwacjami aż do końca obowiązywania letniego rozkładu lotów – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u. 

Przedłużona oferta obejmuje bilety na wszystkie rozkładowe połączenia LOT-u zakupione do 31 października 2021 roku (wiążący jest termin zakupu oryginalnego biletu, samej zmiany można dokonywać po tym terminie). 

bEDFFXED
Zobacz także: Wakacje 2021. UOKiK kontroluje bary i restauracje. Walka z paragonami grozy

Pasażerowie mogą bezpłatnie zmieniać datę lub kierunek podróży na całej siatce połączeń krajowych, średniego i dalekiego zasięgu oraz we wszystkich taryfach LOT-u.

Ewentualne dopłaty do biletu wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku niedostępności taryfy. Liczba zmian jest nielimitowana.

bEDFFXEJ

Przedłużenie terminu wiąże się z problemami, jakie mają pasażerowie linii lotniczych przemieszczający się między krajami.

Ze względu na różne obostrzenia procedury wejścia na pokład i jego opuszczenia trwają nieraz bardzo długo, bo od podróżnych wymaga się wypełniania wielu dokumentów.

Niedawno jeden z czytelników Wirtualnej Polski opowiadał, że na lotnisku we Francji dopełnił wszystkich formalności, rejestrując się poprzez elektroniczną Kartę Lokalizacji Podróżnego i wsiadł na pokład samolotu na podstawie paszportu covidowego.

- Mimo to w samolocie były dwie kolejne ankiety do wypełnienia - polska i francuska, które były powtórzeniem wszystkiego, co już uzupełniłem wcześniej w systemie - powiedział czytelnik.

bEDFFXEK

Problemem są też kolejki do kontroli przy wyjściach z lotniska, przez które pasażerowie mogą nie zdążyć na przesiadkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDFFXFe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)