Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bitwa o wozy. Resort podał zwycięskie gminy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wskazało zwycięzców w drugiej edycji "bitwy o wozy". W ten sposób resort zachęcał do głosowania w gminach i walki o jak najwyższą frekwencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kolejne 49 wozów strażackich trafi do gmin w Polsce. To efekt akcji mobilizującej wyborców, przeprowadzonej przez resort spraw wewnętrznych

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich resort spraw wewnętrznych zapowiedział drugą edycję akcji mobilizującej wyborców. Tym razem w "starych" województwach.

- 16 wozów bojowych dla OSP to za mało, dlatego po drugiej turze rozdamy ich 49. Walczymy o frekwencyjny rekord w wyborach prezydenckich. Wszystko zostanie rozstrzygnięte 12 lipca - mówił wówczas szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W środę wyniki akcji podał jego zastępca Paweł Szefernaker. "W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich" - napisał wiceminister na Twitterze.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Pełną listę gmin prezentujemy poniżej.

Wśród 49 gmin jest na przykład Podkowa Leśna, która już poinformowała publicznie, że przecież na jej terenie nie ma jednostki straży pożarnej. Informowaliśmy o tym w naszych serwisach.

W pozostałych zwycięskich gminach wozy strażackie mogą się przydać bardziej. A niekiedy mobilizacja musiała być spora.

Tak jak na przykład w gminie Hyżne w dawnym województwie rzeszowskim. Tam do urn poszło ponad 94 proc. uprawnionych, czyli ponad 2,5 tys. z 2679 mieszkańców.

W gminie Kołobrzeg z kolei wystarczyło nieco ponad 68 proc. frekwencji, by wygrać w granicach niegdysiejszego województwa koszalińskiego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz