Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Borys: odmrożenie gospodarki najszybciej w czerwcu

6
Podziel się

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys uważa, że jesteśmy na ostatniej prostej jeśli chodzi o walkę z pandemią i w związku z tym w czerwcu, lub najdalej w lipcu, przedsiębiorcy będą mogli otworzyć swoje firmy.

Borys: odmrożenie gospodarki najszybciej  w czerwcu
(PAP, Mateusz Marek)
bDZSqRVN

Dziennikarze portalu Next Gazeta zapytali prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, Pawła Borysa o możliwe scenariusze dla biznesu na najbliższe miesiące.

Prezes PFR-u potworzył niedawne słowa wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, że jesteśmy na ostatniej prostej.

„To znaczy, że przedsiębiorcy mogą uzyskać większą przewidywalność i pewność swojej aktywności naprawdę już w perspektywie czerwca, lipca, kiedy program szczepień osiągnie już taki poziom, że wszystkie grupy podwyższonego ryzyka, osoby starsze, będą zaszczepione i spadnie śmiertelność, ponieważ to jest główny powód restrykcji” – powiedział Borys.

bDZSqRVP
Zobacz także: Co z lockdownem po 18 kwietnia? Lekarz wskazał pierwszy sektor do odmrożenia

Według Borysa maj i czerwiec będą miesiącami zwrotnymi, chociaż do końca nie wiadomo, jak będzie zachowywał się wirus, czy nie dojdzie do nowych groźnych jego mutacji.

Dziennikarze zapytali Borysa również o informacje, które podała TVP, że PFR udzielił wsparcia finansowego agencjom towarzyskim.

bDZSqRVV

Prezes określił ten materiał jako nieprawdziwy, gdyż w jak się wyraził: „w traczach są wdrożone procedury, które pozwalają nadużycia eliminować, a polskie tarcze antykryzysowe należą do jednych z najbardziej szczelnych pod tym względem na świecie” – podkreślił.

Dodał jednak, że nie wszyscy przedsiębiorcy w Polsce zachowują się rzetelnie, a za niektórymi z nich stoją przestępcy. PFR współpracuje ze służbami i informuje je o nadużyciach na bieżąco.

Na pytanie dziennikarza, czy chciałby powiedzieć coś prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu, w związku z wyemitowanym materiałem odpowiedział, że nie ma mu nic do powiedzenia, a emisję programu w "Wiadomościach" traktuje jako wypadek przy pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSqRWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Nick
miesiąc temu
A może tak należy zamrozić na dłuższy czas wynagrodzenie pomysłodawcom tego panującego obecnie obłędu?
Kiki
miesiąc temu
Do czerwca to nie byloby co zbierać drodzy państwo, gdyby nie wasza pomoc... Ale pomoc dla firm to kredyt, który będzie trzeba spłacić. Jednak wy na pewno nie będziecie za to płacić tylko my wszyscy
reasumując
miesiąc temu
Coraz dłuższy kij, coraz mniejsza marchewka. Przeczytał by zalecenia agendy ONZ.:))
bDZSqRWr
Polak
miesiąc temu
Zarżnęli służbę zdrowia więc przypadków śmiertelnych będzie przybywać bo nikt ludzi nie leczy na choroby przewlekłe o diagnostyce nie wspomnę. Społeczeństwo się starzeje, nie diagnozowane i nie leczone będzie bardziej podatne na choroby zakaźne w tym COVID pod którego te wszystkie zgony będą podciągane i koło się zamyka. Przy okazji ograniczą nam wolność, zabiorą nam pracę, następnie naszą własność i majątek. Oto mafijny polityczny układ.
mmmm
miesiąc temu
Wyrzucie z rządu ludzi z polskojęzycznymi nazwiskami którzy niszczą POLSKĘ , to pandemia się skończy.