Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maja Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Brexit: bankructwo brytyjskich linii lotniczych. Wielka Brytania boryka się z konsekwencjami wyjścia z UE. Ucierpi na tym również Polska

1
Podziel się:

Brexit: brytyjskie linie lotnicze FlyBMI ogłosiły bankructwo. Brexit głównym powodem zakończenia ich działalności, a konsekwencją są odwołane loty do Polski.

Brexit: bankructwo brytyjskich linii lotniczych. Odwołano loty do Polski
Brexit: bankructwo brytyjskich linii lotniczych. Odwołano loty do Polski (East News, Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Brexit – bankructwo brytyjskich linii lotniczych

Nie da się ukryć, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbije się na tanich liniach lotniczych. Przewoźnicy świadomi zapowiedzianego na marzec brexitu już teraz zaczynają znacznie podnosić ceny biletów, a niektórzy decydują się nawet na zawieszenie lotów. Wśród nich są brytyjskie linie lotnicze FlyBMI, które już zawiesiły wszystkie loty. Wiadomo, że to właśnie brexit stanowi główny powód zakończenia ich wieloletniej działalności. Zaistniała sytuacja dotknęła także polskich pasażerów, którzy stracili połączenie z Monachium do Lublina.

Brexit – odwołane loty

Z powodu bankructwa linii lotniczych pasażerowie stracili wiele połączeń. Należy zaznaczyć, że w sumie do 25 europejskich miast, takich jak Paryż, Frankfurt i Londyn, latało 17 samolotów FlyBMI. Realizowano także połączenie z Monachium do Lublina. Niestety, chociaż linie lotnicze ogłosiły zawieszenie działalności 16 lutego 2019, w kolejnych dniach nadal można było kupić bilety na ich wszystkie rejsy. Doszło nawet do sytuacji, w której pasażerowie z Polski, zamierzający lecieć do Bawarii, przed samym kursem dowiedzieli się, że… rejs na tej trasie się nie odbędzie. Nie chodziło jednak o jednorazowe odwołanie lotu, ale trwałą likwidację połączenia. Upadek FlyBMI został określony przez sekretarza generalnego Stowarzyszenia Pilotów Brytyjskich Linii mianem „dewastującej informacji dla wszystkich pracowników”. Przypominamy, że w 2018 roku linie FlyBMI zrealizowały 29 tysięcy lotów i przewiozły 522 tysięcy pasażerów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
raf.
5 lata temu
To jest kapitalizm- gorszy przegrywa a lepszy wygrywa. Nie ma dotowania nierentownych firm jak w Polsce.