Notowania

Brexit coraz groźniejszy dla premier May. Projekt ustawy w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE wycofany

Rządowy projekt ustawy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE wykreślony z porządku obrad Izby Gmin. Posłowie ostro sprzeciwili się jego treści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier Theresa May. (Fot: AP/Associated Press/East News)

Ciemne chmury nad premier Theresą May zbierają się od pewnego czasu. Brytyjska premier zapowiadała, że już w pierwszym tygodniu czerwca Izba Gmin zajmie się przygotowaną ustawą ws. brexitu.

Tak się jednak nie stanie – pisze Polska Agencja Prasowa. Posłowie bowiem nie zgodzili się na treść dokumentu, który ich zdaniem jest zbyt ustępliwo wobec Brukseli. W ostatnich chwili tekst został wycofany z porządku obrad.

To pokazuje jak słaba jest pozycja Theresy May wciąż stojącej na czele mniejszościowego rządu i podzielonej Partii Konserwatywnej. Od paru tygodni jej koledzy z partii wzywają do ustąpienia ze stanowiska.

Torysi chcą przekazania władzy nowemu, eurosceptycznemu liderowi, który mógłby spróbować nowego otwarcia w negocjacjach z Unią Europejską – pisze PAP.

Obejrzyj: Orłowski: "Decyzja zapadła":

Sytuacja jest ta napięta, że na piątek zapowiedziano spotkanie na temat przyszłości politycznej May oraz kolejnej próby usunięcia jej ze stanowiska poprzez wotum nieufności ze strony własnych posłów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz