Notowania

Brexit opóźniony? Unia Europejska wyraziła zgodę na przedłużenie terminu

Unia Europejska zgodziła się na przedłużenie terminu brexitu. Poinformował o tym Donald Tusk. Wielka Brytania miałaby wyjść z UE do 31 stycznia 2020 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
UE zgadza się na wydłużenie terminu brexitu. Donald Tusk potwierdził to na Twitterze. (Fot: FREDERICK FLORIN/AFP/East News)

Pierwotną datą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej był 31 października. Jednak Boris Johnson nie zdołał przeforsować przez parlament własnego porozumienia i dlatego chce przyspieszonych wyborów. Liczy, że nowe rozdanie pozwoli mu dokończyć procedurę brexitu i odblokuje impas w jakim znalazła się Wielka Brytania.

Premier Wielkiej Brytanii wskazał, że wybory miałyby się odbyć 12 grudnia, czyli po zaplanowanym wyjściu Wysp z UE. Dlatego właśnie politycy brytyjscy zwrócili się do przewodniczącego Rady UE Donalda Tuska o przedłużenie terminu brexitu o trzy miesiące do 31 stycznia. Teraz potwierdził on na Twitterze, że Unia wyraziła na to zgodę.

Ponadto Tusk zapewnił, że termin ten może ulec zmianie, jeżeli wcześniej parlament brytyjski zatwierdzi warunki dealu wynegocjowanego przez Johnsona. Jednak Bruksela już wcześniej ostrzegała, że jeżeli przystanie na przedłużenie terminu, to tym samym zablokuje możliwość renegocjacji porozumienia.

Brexit. "Symboliczne czarne chmury nad miastem". Nasz reporter prosto z Londynu:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2019

sambabrexitu nie będzie

28-10-2019

VolkProściej rozwód z żoną uzyskać, niż wyjść z UE

28-10-2019

MakrelaRyży w tym wszystkim jest tylko szatniarzem.Żadnego prawa głosu.

Rozwiń komentarze (129)